DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Kolejna porażka w sezonie. ZAKSA lepsza od Indykpolu AZS Olsztyn

Po znakomitym początku sezonu Plus Ligi, Indykpol AZS Olsztyn poniósł kolejną wyraźną porażkę. Olsztynianie zostali rozbici w Iławie przez ZAKS-ę Kędzierzyn Koźle 0:3.

Akademicy z Kortowa źle zaczęli inauguracyjną partię – olsztynianie popełniali błędy w ataku oraz przyjęciu. Grupa Azoty ZAKSA prowadziła 18:11 i gdy wydawało się, że pewnie zwycięży w pierwszym secie, gospodarze zaczęli odrabiać straty (19:21). Końcówka należała do gości, którzy od wspomnianego chwilę wcześniej momentu zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali 25:19.

W drugiej części spotkania olsztynianie doprowadzili do wyrównania (15:15). Ostatnie akcje należały jednak do gości – Grupa Azoty ZAKSA zwyciężyła 25:21.

Trzeci set w końcu pokazał dobrą i skuteczną grę Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Webera dobrze bronili oraz wykorzystywali kontry. W końcówce powtórzył się jednak scenariusz z pierwszej partii, lecz tym razem na niekorzyść olsztynian. Gospodarze „stanęli w miejscu”, co skrzętnie wykorzystali rywale – zwyciężyli 26:24, jak i całe spotkanie 3:0.

Na rozegraniu w dramatycznej końcówce gubił się olsztyński rozgrywający Josh Tuaniga.

Tłumaczenie:

Było kilka okazji na zamknięcie trzeciego seta, ale jeśli z takim zespołem tego nie wykorzystasz, on to zrobi. Potrzebowaliśmy jednego przejścia, a to się okazało niemożliwe. Musimy wyciągnąć wnioski, jeśli przeciwko takiemu zespołowi prowadzimy w końcówce seta, trzeba to wykorzystać (…) Gra się zmienia. Oczekujesz jednego rozwiązania, a pojawia się inne. Musimy pracować nad takimi sytuacjami i lepiej reagować na takie zmiany w przyszłości

– mówił.

Tytuł MVP zdobył znakomicie grający kapitan ZAKS-y Aleksander Śliwka.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 21:25, 24:26).

Indykpol AZS Olsztyn: Szymon Jakubiszak, Moritz Karlitzek, Cezary Sapiński, Alan Souza, Kamil Szymendera, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) – Manuel Armoa, Mateusz Janikowski, Karol Jankiewicz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bartosz Bednorz, Łukasz Kaczmarek, Dmytro Paszycki, Przemysław Stępień, Aleksander Śliwka, Andreas Takvam – Erik Shoji (libero) – David Smith

Redakcja: A. Niebojewska/BSC za M. Świniarski/indykpolazs.pl

Więcej w mecz, Indykpol AZS Olsztyn
Zwycięzca Ligi Mistrzów na drodze Indykpolu AZS-u Olsztyn

Po wyjazdowej porażce z mistrzem Polski siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn czeka kolejny ciężki bój. Do Iławy przyjeżdża zwycięzca Ligi Mistrzów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek...