Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna kadencja prezesa NBP i wybór sędziów do KRS. Posłuchaj Porannych Pytań

Leonard Krasulski

Trzeba docenić to, że stopy procentowe były podnoszone w odpowiednich momentach – stwierdził w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski. 

W ten sposób argumentował wybór Adama Glapińskiego na kolejną prezesa Narodowego Banku Polskiego. Za zgłoszoną przez prezydenta kandydaturą obecnego szefa banku centralnego głosowało 234 posłów, przeciw było 223. Adama Glapińskiego poparła Zjednoczona Prawica i wspierający ją posłowie Kukiz’15 oraz niezrzeszeni. Przeciw głosowali parlamentarzyści klubów i kół opozycyjnych.

W porannej rozmowie poseł PiS Leonard Krasulski był pytany też o to, czy wprowadzenie do wczorajszego porządku obrad Sejmu wyboru nowych sędziów KRS, było polityczną manifestacją siły Zjednoczonej Prawicy.

Mamy większość. Nie jest imponująca, ale jest i pokładamy w tym nadzieję, że ta kadencja będzie dokończona.

Sejm wybrał w czwartek 15 sędziów na członków KRS. Osiem kandydatur wskazało Prezydium Sejmu, zaś siedem – klub PiS. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydatur. Do KRS wybrano większość obecnego sędziowskiego składu Rady – 11 spośród 15 sędziów-członków Rady dotychczasowej kadencji.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Senator Jerzy Wcisła: widok zniszczonych ukraińskich miast jest przerażający

Widok ukraińskich miast, zniszczonych przez rosyjskiego agresora jest przerażający. Ta wojna toczy się naprawdę niedaleko od nas, to co tam widziałem potwierdziło moje obawy, że ona...

Zamknij
RadioOlsztynTV