Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna edycja tarczy antykryzysowej. Jakie warunki muszą spełnić przedsiębiorcy?

Fot. fotolia.pl

17 stycznia rusza kolejna odsłona Tarczy Antykryzysowej. Przedsiębiorcy, którzy ucierpieli z powodu występowania w Polsce COVID-19, będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień zeszłego roku.

Prowadzący firmę będą mogli także skorzystać ze świadczenia postojowego – maksymalnie sześć razy. Przepisy dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek wejdą w życie 17 stycznia. Aby skorzystać z pomocy, należy spełnić określone warunki. Wskazane są one na stronie internetowej ZUS – powiedziała Anna Ilukiewicz, rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:

Aby skorzystać z tego wsparcia, przedsiębiorca musi przekazać dokumenty rozliczeniowe za grudzień 2021 r. do 28 lutego 2022 r., chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów. Co ważne, jeżeli przedsiębiorca otrzymał świadczenie postojowe już wcześniej, to teraz liczba świadczeń postojowych, o które można wystąpić, zostanie pomniejszona.

00:00 / 00:00

W dotychczasowych odsłonach Tarczy antykryzysowej Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał przedsiębiorcom wsparcie w wysokości ponad 40 mld zł.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS
Ważne zmiany w programie Rodzina 500 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia sposób obsługi programu Rodzina 500 plus. Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przenosi ustalanie uprawnień do świadczenia wychowawczego oraz jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV