Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejarze apelują o rozsądek na przejazdach. Nieostrożni kierowcy przyczyną większości niebezpiecznych zdarzeń

Przed świętami pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych i Strażnicy Ochrony Kolei prowadzą na przejazdach drogowo-kolejowych akcje informacyjne.

99 procent wszystkich zdarzeń spowodowanych jest przez nieostrożnych kierowców. Kolejarze i SOK-iści rozdawali kierowcom ulotki, w których opisane są niewłaściwe zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych.

Złote zasady, których należy przestrzegać brzmią tak:

zatrzymaj się przez znakiem stop, nie lekceważ włączonych sygnalizatorów i opadających rogatek oraz nie wjeżdżaj na przejazd, gdy nie masz możliwości zjazdu.

Kolejarze przypominają też, że na każdym przejeździe znajdziemy żółtą naklejkę z trzema bardzo ważnymi numerami. Znajduję się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki. Pierwszy z numerów to indywidualny numer przejazdu, który pomoże służbom zlokalizować miejsce ewentualnego wypadku lub usterki. Drugi to numer alarmowy 112. Trzeci to numer awaryjny dyspozytora, na który można zgłaszać usterki.

W tym roku odnotowano ponad 4300 reakcji na żółtą naklejkę PLK. W 180 przypadkach wstrzymany był ruch pociągów. W 245 przypadkach wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów.

Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych i Strażnicy Ochrony Kolei przeprowadzili akcje informacyjne m.in. w Białymstoku, Tychach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, Wrocławiu i Olsztynie.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, kolej, kolejarze, przejazd kolejowy, video
Nowelizacja ustawy o sądach i przyszłoroczny budżet Olsztyna. Oglądaj audycję Jeden na jednego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Radosław Nojman - Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Wyrębek - Konfederacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV