Kolarze walczą z czasem i kilometrami

Trwa piata edycja kolarskiego ultramaratonu Pierścień Tysiąca Jezior. W tym roku wyścig rozgrywany jest na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Trasa ma długość 610 kilometrów i prowadzi m.in. przez Lidzbark Warmiński, Gołdap, Mrągowo, Sejny czy Augustów. Na stanęła rekordowa liczba – 140 kolarzy.

Zawodnicy wystartowali po godz. 7 ze wsi Świękitki w gminie Lubomino. Wszyscy podzieleni zostali na dwie kategorie – indywidualnie i open. Limit czasu na ukończenie trasy wynosi 40 godzin, ale pierwszych zawodników można się spodziewać na mecie po upływie niecałej doby. Wszyscy, którzy ukończą wyścig dostaną pamiątkowe medale.

Tegoroczna impreza jest kwalifikacją do 9. edycji Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour. Jest to jeden z największych długodystansowych wyścigów w Europie.

Patronat medialny nad V edycją ultramaratonu Pierścień Tysiąca Jezior objęło Radio Olsztyn.