Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolarze górscy będą się ścigać w Węgorzewie

Fot. Milko Mazury MTB

Cykl amatorskich wyścigów na rowerach górskich Milko Mazury MTB wraca do Węgorzewa. W najbliższy weekend na zawodników czeka wymagająca i techniczna trasa.

Będzie to prawdziwe, mazurskie ściganie po krętych duktach leśnych i nieziemskich singletrack’ach z ok. 140 metrami przewyższenia na jednej rundzie.

Miasteczko Sportowe znajdować się będzie przy plaży w ośrodku Piękny Brzeg w Węgorzewie.Wyjątkowy obiekt położony jest nad urokliwym jeziorem Święcajty. To jeden z najbardziej malowniczych akwenów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, część kompleksu jeziora Mamry. Będzie to świetna okazja, by spędzić aktywny weekend.

Rywalizacja odbędzie się na czterech dystansach: PRO (40 km), EXPERT (30 km), HOBBY (20) oraz sobotnim FUN (6,5 km).

Swoje bezpłatne wyścigi będą mieli także adepci szkółek kolarskich oraz najmłodsi w wieku 1,5 – 5 lat.

Liga Szkółek Kolarskich to wyścigi dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 13 lat. Startują tu głównie adepci szkółek kolarskich z centralnej i północno-wschodniej części Polski. Rywalizacja rozgrywana jest na czterech dystansach.

Niedzielne wyścigi Junior Strider Racing to świetna zabawa dla dzieci w wieku 1,5-5 lat i ich rodziców. Trasa daje mnóstwo frajdy z jazdy na rowerku biegowym Strider. Tor Strider Zone otwarty będzie w sobotę i niedzielę. To doskonała okazja do nauki jazdy na rowerkach biegowych i rywalizacji z rówieśnikami.

Patronem medialnym zawodów jest Radio Olsztyn.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo górskie
Kolejna odsłona Milko Mazury MTB. Tym razem kolarze górscy rywalizowali w Giżycku

W Giżycku rozgrywany został 5. etap Milko Mazury MTB. Jest to cykl wyścigów rowerów górskich. Do tej pory, od lipca rozegrano takie wyścigi w Pasymiu, Mrągowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV