Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kodowanie i programowanie w szkole nauczy kreatywnego myślenia

Informatyka z elementami programowania – taki przedmiot już od września wchodzi do podstawy programowej i będzie towarzyszył uczniom od pierwszej klasy podstawówki do końca szkoły średniej.

W Olsztynie zorganizowano konferencję i warsztaty, które mają przybliżyć pedagogom tajniki nowej wiedzy. Elementem nowego przedmiotu ma być kodowanie i programowanie. Będzie to część informatyki, ale także dużo szersze zagadnienie dotyczący ogólnie mówiąc kreatywnego myślenia.

Programowanie i kodowanie nauczyciele już teraz wprowadzają na zajęciach z informatyki i cieszy się to dużym zainteresowaniem. Na lekcjach uczniowie muszą między innymi pokonać przeszkody w grze komputerowej posługując się poznanymi wcześniej danymi. Do wprowadzania nowego przedmiotu pedagodzy przygotowują się m.in. podczas warsztatów z programu Mistrzowie Kodowania.
(skr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kreatywność, szkoła, nauka, edukacja, informatyka, lekcja, programowanie, kodowanie
Olsztyńscy radni jednogłośnie opowiedzieli się za nową siecią szkół

Zgodnie z reformą oświaty wszystkie samorządy muszą dostosować placówki do nowych wymogów. Temat nowej sieci szkół zdominował dzisiejszą sesję rady miasta. Choć wszyscy radni zagłosowali za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV