KOD wyszedł na ulice
Ponad 700 osób uczestniczyło w Olsztynie w pikiecie zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji.
Ci, którzy przyszli na Stare Miasto sprzeciwiają się m.in. ostatnim zmianom w mediach publicznych i Trybunale Konstytucyjnym oraz rozszerzeniu praw służb specjalnych, które mogą prowadzić do inwigilacji. Podobne pikiety odbyły się także w Ełku i Elblągu oraz w czterdziestu innych miastach w Polsce. Protestowano także w kilku miastach w Stanach Zjednoczonych.
Michał Mazurkiewicz, regionalny koordynator Komitetu Obrony Demokracji:
Na Starym Mieście pojawili się także zwolennicy obecnego rządu:
Podczas pikiety doszło do kilku słownych sprzeczek i szarpaniny o unijną flagę.
Pod pomnikiem Michała Kajki w Ełku odbyła się demonstracja pod hasłem „Czerwona kartka dla rządu”.
Była to druga manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.
(im/ls)





























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







