Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne oszustwa na BLIK w Olsztynie. Przestępcy włamali się na wybrane profile społecznościowe

Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenia o trzech włamaniach na konta społecznościowe.

Oszuści, którzy podszyli się pod właścicieli tych kont, wyłudzili od ich znajomych pieniądze – informuje sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Przestępcy włamali się na wybrane profile społecznościowe i za pomocą komunikatora wysłali do ich znajomych prośby o przesłanie pieniędzy za pomocą kodu BLIK. W jednym przypadku była to pomoc w zapłaceniu rzekomego zamówienia w sklepie internetowym. W drugim ofiara otrzymała wiadomość, że konto bankowe jej koleżanki zostało zablokowane i potrzebuje pożyczyć pieniądze.

Dwie osoby wysłały przestępcom kody BLIK do wypłaty pieniędzy, myśląc że pomagają swoim znajomym. Dopiero później zorientowały się, że padły ofiarą oszustów.

Policjanci ostrzegają, że tego typu próby oszustwa zdarzają się coraz częściej. Radzą, by w taki przypadkach kontaktować się telefonicznie lub osobiście ze znajomymi, którzy rzekomo potrzebują pomocy i potwierdzić czy to prawda.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kradzież, oszust, oszuści, przestępcy, złodzieje, konto, KOD, wiadomość, blik
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych pod lupą NIK? PSL krytykuje podział pieniędzy. PiS odpiera zarzuty

W ubiegłym tygodniu rząd rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie samorządowych projektów. Do samorządów z Warmii i Mazur z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ma popłynąć 138 milionów złotych....

Zamknij
RadioOlsztynTV