Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz kto wygrał plebiscyt na Kobietę Niezwykłą

Miejski rower wygrała pani Kasia, która zdaniem słuchaczy Radia Olsztyn jest Kobietą Niezwykłą. Fot. Ł. Sadlak

Kobietą Niezwykłą Radia Olsztyn została Pani Kasia. Na zdjęciu Pani Kasia odbiera gratulacje od prezesa Radia Olsztyn Mariusza Bojarowicza. Fot. Ł. Sadlak

Kobietą Niezwykłą Radia Olsztyn została Pani Kasia – leśnik i… baletnica. Fot. Ł. Sadlak

Nasi Słuchacze wybrali Kobietę Niezwykłą. Spośród  20 kandydatek plebiscyt wygrała Pani Kasia – leśnik i…baletnica (nr 16).

 Oto pełne wyniki głosowania

01. Pani Ela – jej pasją jest bieganie

Największym przyjacielem Pani Eli jest jej mąż, a pasją bieganie. Kilka razy w tygodniu prosto z pracy pędzi na trening, niezależnie od warunków pogodowych. Biega nie tylko po to, by zrealizować swój plan treningowy, ale często odwiedza schronisko dla zwierząt w Olsztynie, by pobiegać z psami w akcji Bieg na 6 Łap.
Jest prezesem stowarzyszenia sportowego, pisze artykuły do portali biegowych. Często testuje sprzęt i odzież biegową, a jej relacje ukazują się na najbardziej poczytnych stronach internetowych, poświęconych bieganiu. Prawie każde zawody kończy na podium, a jej największym sukcesem jest przebiegnięcie maratonu w czasie 3:31:27. Wspólnie z mężem prowadzi blog o bieganiu we dwoje: biegajacemalzenstwo.pl. Jest także współautorką książki „Babskie gadanie”. Jej marzeniem jest wystartować w Maratonie Nowojorskim. Zawsze biega z uśmiechem na ustach, choćby była bardzo zmęczona. Miłość i pasja – to jej motto!

 

02. Pani Dagmara – inżynier instalacji sanitarnych

Pani Dagmara jest przedstawicielką kolejnego zawodu, który wszystkim bardziej kojarzy się z męską profesją. Jednak gdy wchodzi na budowę i zaczyna pracę, każdy mężczyzna szybko orientuje się, że ma do czynienia z prawdziwym fachowcem! Również we własnym domu Pani Dagmara decyduje o rodzaju złączek i rur, instalowanych podczas remontu łazienki 😉

 

 

 

 

 

03. Pani Ewa – oficer nawigator

Jej zawód i pasja są potwierdzeniem, że określenie „wilk morski” ma swój odpowiednik także w rodzaju żeńskim. Na co dzień pływa po wielkich wodach, prowadząc statki z mostku nawigacyjnego. Kiedy już szczęśliwie zacumuje przy brzegu, chętnie wsiada na motocykl i podróżuje bez końca. Siła przyciągania wodnego w przypadku Pani Ewy jest ogromna, gdyż jej kolejną pasję jest windsurfing. Od razu widać że Pani Ewa zarówno w pracy, jak i podczas wypoczynku, czuje się zawsze jak „ryba w wodzie”.

 

 

04. Pani Ania – Dyżurna ruchu nastawni dysponującej w Olsztynie

Jeśli kiedykolwiek wjeżdżaliście pociągiem na stację Olsztyn Główny to bardzo prawdopodobne, że to właśnie Pani Ania wydała zezwolenie na jego wjazd. Od 20 lat pracuje nad konsolą pełną przycisków, kierując ruchem pociągów w Olsztynie i na szlakach przyległych.

 

05. Pani Maja – Kick-boxerka

Jest to przedstawicielka dyscypliny sportowej, która w większości kojarzy nam się z rywalizacją prawdziwych mężczyzn. Jesteśmy przekonani, że nie jeden mężczyzna, stając w szranki z Panią Mają, miałby problemy, by wyjść z tego cało. Nic w tym dziwnego, gdyż Pani Maja jest Kick-boxerką, reprezentującą Kadrę Narodową Seniorów w serii Full Contacy, czyli walki z użyciem maksymalnej siły w ringu. Jakby tego było mało, jej kolejną pasją jest rugby, które trenuje w olsztyńskiej drużynie kobiecej:) Te dwie dyscypliny sportu z pewnością świadczą o jej sile oraz niezwykłości.

 

 

 

06. Pani Basia – sędzina siatkarska

W zbędne dyskusje z Panią Basią podczas meczu lepiej nie wchodzić, bo bez wahania użyje swojej broni – żółtej lub czerwonej kartki. Pani Basia od 10 lat z uśmiechem na twarzy sędziuje zawody piłki siatkowej, pnąc się po szczeblach w hierarchii kolegium sędziów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obecnie jest sędzią głównym klasy wojewódzkiej oraz kandydatką do szczebla centralnego.
Jako sędzia liniowy oraz sekretarz zawodów (protokolant elektroniczny) wzięła udział w Mistrzostwach Świata Polska 2014, Mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej Stare Jabłonki 2013, Pucharach Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach oraz Mistrzostwach Europy Juniorów Polska 2012. Zawodowo pracuje jako doradca ubezpieczeniowy.

 

 

07. Pani Stanisława – mistrzyni rękodzielnictwa

 

O tym, że Pani Stanisława jest niezwykła, często przypominają jej znajomi. Dlaczego? Od 6 lat sama z synem prowadzi gospodarstwo indywidualne, a od kilkunastu lat jej hobby jest haft krzyżykowy. Haftuje obrazy na różne okazje. Przed Wigilią Pani Stanisława robi również bombki metodą karczochową, a przed Świętem Wielkiej Nocy maluje jajka wielkanocne. Od dwóch lat swoje prace wystawia w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach. Kolejna jej pasja to gotowanie, w kuchni Pani Stasia lubi zaskakiwać pysznymi potrawami, a przede wszystkim oryginalnymi dekoracjami.

 

 

08. Pani Dorota – Kierowca autobusów MPK w Olsztynie

Jeśli jedziecie autobusem do pracy, szkoły czy na zakupy, radzimy sprawdzić, czy za jego kierownicą nie siedzi Pani Dorota, która od 6 lat prowadzi miejskie autobusy. Jak sama twierdzi, największą satysfakcję w pracy dają jej mili pasażerowie. Nie straszne jej są pojazdy 12 metrowe, a nawet przegubowe 18 metrowe autobusy. Pani Dorota jest pierwszą olsztynianką z uprawnieniami motorniczego i nie wykluczone, że wkrótce zobaczymy ją za sterami tramwajów.

 

 

09. Pani Aleksandra – zadowolona ze swojego życia

Niezwykłość Pani Aleksandry doskonale obrazuje załączone zdjęcie. Ma 22 lata i jest lektorką języka angielskiego w czterech przedszkolach w Olsztynie. Ponad to pracuje, studiuje i – jak widać na załączonym zdjęciu – jest ulubienicą wielu dzieciaków, które wprost za nią przepadają.
Każdego wieczoru kładzie się spać zadowolona ze swojego życia – dlatego jest wyjątkowa!

 

 

 

10. Pani Kasia-strzelectwo

Popularny Kolt czy Dragunow, to tylko niektóre z broni którymi posługuje się Pani Kasia. Jak ulał pasuje do niej hasło „Kasia strzela co niedziela”, gdyż to właśnie w tych dniach nasza kandydatka regularnie dziurawi tarcze na olsztyńskiej strzelnicy. Hobby Pani Kasi niewątpliwie zasługuje na uznanie i Państwa głos, dlatego nie bez przyczyny przypisaliśmy jej właśnie numer „10”.

 

 

11. Pani Ania – pasjonatka crossfitu

 

Pani Ania od 2 lat trenuje crossfit. Jest pasjonatką power liftingu i heavy liftingu. Treningi pomogły jej w walce z depresją, pozwoliły odnaleźć sens życia i przerodziły się w niezwykłe hobby :-)))) Ma na swoim koncie osiągnięcia sportowe, tj. 1 rep max: martwy ciąg 105 kg przy wadze 54 kg, back squat: 1 rep max: 75 kg, 1 rep max: push press i jerk: 42.5…

 

 

 

12. Pani Magdalena – triathlonistka

Pani Magda rozpoczyna swój dzień o 5:00, by już o 6:00 wskoczyć do wody. Potem szybko zjada śniadanie, ucina sobie drzemkę, po której zaczyna trening kolarski.
Po południu obiad, drzemka i trening biegowy. Tygodniowo spędza w wodzie ok. 12 h, przepływa ok. 25 km, przebiega 60 km, przejeżdża rowerem 360 km.
Tak intensywny trening nie przeszkadza jej być studentką, żołnierzem, ratownikiem medycznym, kierowniczką sekcji Triathlon w WMKS Olsztyn, trenerką, koleżanką i dziewczyną.
Magda, to prawdziwa kobieta z żelaza! Ma na koncie kilkukrotne mistrzostwo Polski w triathlonie, Mistrzostwo Europy w Aquathlonie i wiele startów w międzynarodowych imprezach triathlonowych najwyższej rangi. Bez wątpienia jej kariera sportowa zmierza w jednym kierunku, udział w Igrzyskach Olimpijskich!

 

 

13. Pani Paula – lepsza wersja samej siebie

Pani Paula jest przedstawicielką młodszego pokolenia, wśród naszych kandydatek. Na podziw i szacunek zasługuje jej upór i determinacja w zrzuceniu wagi. Pani Paula czuje się niezwykłą, gdyż bez niczyjej pomocy udało jej się schudnąć 35 kg! Ten wyczyn daje jej poczucie wielkiej dumy i zadowolenia. Sama twierdzi, że tą zmianą dała sobie nowe życie i jest teraz lepszą wersją samej siebie.

 

 

 

 

14. Pani Beata – Piekarka z Olsztyna

Gdy większość z Państwa jeszcze śpi, Pani Beata już ciężko pracuje nad wypiekami, które następnie trafiają do Państwa domów. Od 2 lat przygotowuje świeże bułki białe, kajzerki oraz ciastka. Jednak największą przyjemność daje jej pudrowanie i dekorowanie pączków oraz innych słodkich wypieków.

 

 

15. Iga – w życiu odważna i przebojowa

Pani Iga uchodzi za osobę ambitną i pracowitą, a jej motywem przewodnim w życiu jest hasło ”Carpe diem”. Kocha życie i próbuje poszerzać swoje własne horyzonty. Przyjemność sprawia jej chodzenie po górach i zdobywanie szczytów. Niezmierną radość daje jej sport. Od dwóch lat trenuje tenis ziemny, jeździ na rowerze, pływa, uprawia narciarstwo biegowe i zjazdowe, jeździ na rolkach i biega. W wolnych chwilach pracuje jako animatorka dla dzieci. Swoją przyszłość wiążę jednak z uzdolnieniami artystycznymi. Interesuje się fotografią, podróżami, teatrem, jogą, tańcem – szczególnie modern jazzem.

 

 

16. Pani Kasia-leśnik i…baletnica

Pani Kasia łączy w sobie dwie, bardzo odległe od siebie dziedziny.
Z zawodu jest leśnikiem i od samego rana pracuje jako podleśniczyna. Dokarmia zwierzęta, sadzi młode drzewka i pilnuje porządku w lesie.
Natomiast po godzinach, przebiera się w sukienkę i zmienia w instruktorkę baletu dla dzieci.

 

 

 

17. Pani Wanda – miłośniczka podróży

Pani Wanda to przykład prawdziwej podróżniczki, której pasja do odkrywania nowych horyzontów nie mija, mimo upływu lat. Z tego powodu nie mogła opuścić spotkania i możliwości zrobienia sobie wspólnego zdjęcia ze swoim ulubieńcem. W podróżach zawsze towarzyszy Pani Wandzie jej „życiowe szczęście” – mąż Celestyn.

 

 

 

 

18. Pani Brygida – tapiceruje elementy samochodowe

 

Przed Panią Brygidą, jak sama twierdzi, fotele nie mają żadnych tajemnic. To dlatego, że od lat zajmuje się profesjonalnym tapicerowaniem samochodów. Choć to obecnie dość rzadka profesja to nasza kandydatka radzi z nią sobie wyśmienicie i nie narzeka za zainteresowanie swoich klientów.

 

 

 

 

19. Pani Eulalia – cheerleaderka

Pani Eulalia jest niezwykła pod każdym względem, począwszy od imienia, a skończywszy na tym, iż w wieku 65 lat jest cheerleaderką. Biega z pomponami wraz z Olsztyńską Szkołą Cheerleaders SOLsTARE, a w zeszłym roku wraz ze swoją drużyną wygrała Mistrzostwa Europy w Manchesterze!! Aktywności jeszcze jej mało, zatem dodatkowo ćwiczy na zajęciach zumby 😉
W wolnym czasie jest morsem i kąpie się zimą w olsztyńskich jeziorach. Od wielu lat bierze udział w Międzynarodowych Zlotach Morsów, podczas których bite są różnego rodzaju rekordy Guinessa. Nie przeraża jej też ogień, zdarza jej się chodzić gołymi stopami po rozpalonych węglach. Poza tym zwyczajnie pieli ogródek, gotuje pyszną pomidorówkę, pierze, sprząta, ceruje, odkurza i układa okazjonalne wierszyki, by każdemu sprawić radość. Latem lata na paralotni.

 

 

20. Pani Beata – malarka

Pewnego dnia ok 10 lat temu Pani Beata postanowiła zostać malarką i – choć nie ukończyła żadnej stosownej w tym zakresie szkoły – uznała, że z zewem wewnętrznym się nie dyskutuje. Stworzyła własną wizję malarstwa. Pragnęła portretować, opowiadać obrazami o ludziach, którzy ją otaczają. Potrzeba opowiadania i przekazywania innym własnej wersji świata była na tyle silna, że zaczęła tworzyć tematyczne wystawy, m.in cykl kilkudziesięciu portretów kobiet w wieku osiemnastu lat. Ideą przewodnią była myśl, że mimo upływu czasu, każda kobieta kryje wewnątrz siebie tą dziewczynę, która wciąż ma osiemnaście lat. Potem przyszedł czas na portrety rodzinne, na których wszyscy członkowie rodziny zostali ukazani jako dzieci. Ideą przewodnią była myśl, że każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Teraz Pani Beata pracuje nad kolejnym cyklem: maluje kobiety w odsłonie Wiedźmińskiej. Na portretach są one wiedźmami – czyli kobietami, które widzą za dużo i czują za bardzo. Każda z Wiedźm dostaje Imię i krótki esej na swój temat. Do pomysłu zapaliło się wiele kobiet i zaczęła się zabawa. Rzecz rozgrywa się na fb, a sam pomysł przerodził się w coś, w rodzaju happeningu, bo grupę tworzy około 200 kobiet, które kibicują sobie nawzajem, wymieniają uwagi, obrazy żyją własnym życiem.

Cykl portretów Wiedźmy ukoronowany będzie wernisażem, który odbędzie się 24 kwietnia w Olsztynie. Będą na nim obecne żywe wiedźmy i nie tylko…

Na czym zatem polega wyjątkowość Pani Beaty? Pozwala poczuć się innym kimś wyjątkowym.

/so/bsc/Regulamin konkursu Kobieta Niezwykła

Ten rower czeka na zwyciężczynie konkursu Kobieta Niezwykła

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Z zazdrości podpalił samochód byłej dziewczyny

Teraz stanie przed sądem. Chodzi o 36-latka z gminy Młynary. Mężczyzna dostał od swojej partnerki krótką wiadomość, że "odchodzi do innego...". Wtedy zakradł się pod dom...

Zamknij
RadioOlsztynTV