Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Kobiety inspirują i działają. Spotkanie w Kawiarence Europejki

Fot. D. Grzymska
W Barczewie spotkały się kobiety aktywne społecznie i zawodowo. W Kawiarence Europejki rozmawiały o swoich potrzebach, możliwościach rozwoju oraz inicjatywach wspieranych przez Unię Europejską.
Kawiarenka Europejki to zwycięski projekt sołtyski Wójtowa i radnej miejskiej Barczewa Beaty Jakubiak, dzięki któremu została unijną ambasadorką. W sobotnim wydarzeniu uczestniczyły również reprezentantki instytucji unijnych. Spotkanie stało się okazją do wsłuchania się w potrzeby różnych środowisk.
Beata Jakubiak została jedną z dwudziestu ambasadorek na 20-lecie Polski w Unii Europejskiej i będzie reprezentować Warmię i Mazury również na arenie międzynarodowej.
Co może dać nam Unia Europejska, a co my możemy zrobić dla Unii Europejskiej oraz jak możemy współpracować w przyszłości? Mam nadzieję, że moja wizyta w Brukseli pomoże mi w działaniach lokalnych. Wypracowane na warsztatach pomysły pań zabiorę ze sobą. Jak możemy działać ze sobą jako Europejki od tysięcy lat?
– mówiła.
Dr Beata Jurkowicz, ekspertka Team Europe Direct, przypomniała, że m.in. dzięki Unii Europejskiej zmieniło się prawo zrównujące płace kobiet i mężczyzn.
To przyczyni się do wypracowania kolejnych projektów, które mają poprawić życie kobiet. Dzięki Unii zmienia się prawo na rzecz równości i wynagrodzeń. Poza tym jesteśmy teraz w trudnej sytuacji międzynarodowej. Na Ukrainie toczy się wojna, a Unia Europejska jest dla nas wszystkich, nie tylko dla kobiet, gwarancją naszego bezpieczeństwa
– stwierdziła.
Spotkanie odbyło się w Powiatowym Atelier Kultury Synagoga w Barczewie.
Posłuchaj wypowiedzi

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska
Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=230&h=130&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


















