Kobieta w oczach mistrzów malarstwa
Rembrandt, Renoir, Picasso – ich prace można od dziś oglądać skansenie w Dobrym Mieście. „Mistrzowie Świata Sztuki – Kobieta” to ekspozycja, o której opowie dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego – Andrzej Fabisiak.
Na wystawie zobaczymy czterdzieści osiem dzieł mistrzów, którzy wpisali się w historię sztuki. Na miłośników dobrego malarstwa czekają: Albrecht Dürer, Rembrandt, Henri Toulouse – Lautrec, Auguste Renoir, Pablo Picasso, Marc Chagall, Salvador Dali, czy w końcu nasi polscy Franciszek Starowieyski, Andrzej Strumiłło.
Tematem wystawy jest kobieta. Będziemy mogli zobaczyć zarówno obrazy olejne jak i akrylowe, akwaforty, litografie, drzeworyty, linoryty, a w końcu fotografie – powiedział dyrektor Fabisiak.
Wernisaż wystawy „Mistrzowie Świata Sztuki – Kobieta” rozpocznie się dziś o godzinie 18.00.
Autor: M.Szczygło
Redakcja: D.Kucharzewska








![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















