Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kobieta, która oskarżała byłego prezydenta Olsztyna o gwałt, chce uzasadnienia wyroku. Jest to niezbędne do złożenia kasacji

Pełnomocnik kobiety, która oskarżała byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego o to, że ją zgwałcił, złożył w sądzie wniosek o uzasadnienie wyroku.

Jest to niezbędne do złożenia kasacji. W miniony piątek, po około 12 latach śledztwa i dwóch procesach, Sąd Okręgowy w Olsztynie prawomocnie uniewinnił Małkowskiego.

Jak podało biuro prasowe sądu, pełnomocnik kobiety wniósł o pisemne uzasadnienie wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna. Formalnie sąd ma 2 tygodnie na napisanie uzasadnienia, ale w przypadku spraw obszernych, takich jak ta, termin ten może zostać przedłużony.

Po uniewinnieniu Małkowskiego kasację zapowiadała także prokuratura, ale do tej pory pismo w tej sprawie do sądu nie wpłynęło.

W Radiu Olsztyn, odnosząc się do zapowiedzi kasacji ze strony prokuratury, Czesław Jerzy Małkowski powiedział, że na miejscu prokuratury zająłby się raczej fałszywymi, jego zdaniem, zeznaniami kobiety, która miała status pokrzywdzonej w tej sprawie. Kolejny raz zapowiedział też, że wytoczy jej proces. Małkowski przyznał, że miał z kobietą romans, ale konsekwentnie zaprzecza, by ją zgwałcił.

Proces byłego prezydenta Olsztyna toczył się za zamkniętymi drzwiami i szczegółów sprawy nie można ujawniać.

 

Autor: P.Karpiszen za PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, akta, poszkodowana, dokumenty, Małkowski
Tragiczna śmierć w poddziałdowskiej wsi. Nie żyje 35-latka. Była w 7 miesiącu ciąży

Policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają przyczyny śmierci ciężarnej mieszkanki gminy Działdowo. W poddziałdowskiej wsi, z niewyjaśnionych na razie przyczyn, zginęła 35-letnia kobieta, która była w siódmym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV