Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłusownicy na jeziorach. Na co polują jesienią?

Straż Rybacka. Fot. SSR Olsztyn

Choć jest już po sezonie to strażnicy rybaccy z województwa warmińsko-mazurskiego mają pełne ręce pracy. Jesień sprzyja aktywności kłusowników.

Jak powiedział komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej Szczepan Worobiej kłusownicy o tej porze roku polują najczęściej na sielawę i sieję.

Ta pora roku sprzyja kłusownikowi. Jesteśmy teraz nastawieni na takie zadania. Dobrze, żeby to usłyszeli, może to zadziała prewencyjnie. O tej porze roku ryba gromadzi się na zimowiska, a kłusownicy doskonale wiedzą gdzie są dołki i gdzie można postawić siatki.

00:00 / 00:00

Od początku tego roku strażnicy rybaccy skontrolowali łącznie prawie 21 tysięcy osób, w tym także zawodowych rybaków. W siedemdziesięciu pięciu przypadkach sprawa trafiła do sądu. Wystawiono prawie 2 tysiące 400 mandatów na łączną kwotę 300 tysięcy złotych. Na Warmii i Mazurach w dziesięciu placówkach straży rybackiej pracuje 30 funkcjonariuszy.

Straż Rybacka. Fot. SSR Olsztyn

Straż Rybacka. Fot. SSR Olsztyn

Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w ryby, rzeka, jezioro, rzeki, kłusownicy, jeziora
Cztery koncepcje, by stworzyć Pętlę Mazurską. Trwają konsultacje społeczne

Pętla Mazurska to nowy szlak żeglowny, który ma połączyć jeziora Tyrkło i Buwełno. Na przeszkodzie stoi jednak wzniesienie. Powstały 4 koncepcje, jak je obejść. Pierwsza to...

Zamknij
RadioOlsztynTV