Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kłusownictwo często przekazywane jest z ojca na syna”. Leśnicy z Warmii i Mazur podsumowali akcję Wnyk

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie walczy z kłusownikami. W ostatnich tygodniach w lasach znaleziono około 140 pułapek na zwierzęta.

Najwięcej wnyków ujawniono na terenie nadleśnictwa Iława. W jedną z pułapek na terenie nadleśnictwa Bartoszyce wpadł kozioł. Leśnikom udało się go uratować w ostatniej chwili.

Od 8 lat Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie prowadzi działania zapobiegające kłusownictwu. Do tej pory zlikwidowano prawie 1650 wnyków. Zwierzę złapane we wnyk ginie w straszliwych męczarniach.

Dla nas każdy złapany kłusownik to mały sukces. Praktyka wskazuje na lokalny charakter kłusownictwa, często jest to forma tradycji przekazywana z ojca na syna.

– podkreślają leśnicy.

Do osób, które podczas spacerów po lesie znajdą wnyki apelują o zgłaszanie takich znalezisk. Akcje leśników będą cyklicznie powtarzane.

Wilk we wnykach. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za B.Gajlewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kłusownik, leśnicy, leśnik
Leśnicy i żołnierze nie znaleźli zakażonych dzików w okolicach Elbląga. Zagrożenie jednak nie minęło

Weekendowe przeszukiwanie elbląskiego lasu Bażantarnia przez żołnierzy WOT i leśników nie przyniosły tym razem efektów. Grupy poszukiwawcze nie znalazły martwych dzików, tak jak było to dwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV