Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłopoty szpitala w Gołdapi. Czy zamykane będą deficytowe oddziały?

Szpital w Gołdapi. Fot. M. Zbrożek

Prawie milion złotych strat odnotowała spółka Goldmedica, która zarządza szpitalem powiatowym w Gołdapi. W związku z trudną sytuacją finansową placówki, starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska zwróciła się do burmistrza i radnych z prośbą o pomoc.

Na koniec sierpnia gołdapski szpital przyniósł 980 tysięcy złotych strat, z tego większość, bo aż 800 tysięcy złotych wygenerował oddział dziecięcy. Przyczyną jest zbyt mała liczba pacjentów. Starostwo chciało zamknąć deficytową pediatrię, jednak protesty mieszkańców zapobiegły temu. Teraz powiat szuka pomocy.

Zwołane kilka tygodni temu spotkanie radnych obu samorządów nie wniosło nic nowego, dlatego starosta wystosowała pismo do burmistrza. Zwraca się w nim z „prośbą i apelem o udzielenie wsparcia finansowego bezpośrednio spółce Goldmedica”. Starosta prosi w piśmie o udzielenie odpowiedzi do końca listopada.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Fot. Wikipedia/Andrzej Błaszczak

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Gołdap, długi
Zmiany organizacji ruchu w Gołdapi i powiecie gołdapskim. Gdzie można zaparkować?

Dziś Dzień Wszystkich Świętych. Odwiedzamy groby bliskich zmarłych, dlatego na trasach w okolicach cmentarzy może być tłok. W powiecie gołdapskim policjanci uprzedzają, że większy ruch może...

Zamknij
RadioOlsztynTV