Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kładł „wróżce” banknoty na dłoni, a te znikały

31-latek okazał się bardzo naiwny…

Naiwność może być kosztowna. Przekonał się o tym młody mężczyzna, którego przy ulicy 12 lutego w Elblągu zaczepiła starsza kobieta. Zaproponowała mu wróżenie przyszłości z ręki.

Aby wzmocnić siłę wróżby poprosiła, by na dłoni kładł banknoty. Mężczyzna zrobił to, kobieta składała pieniądze w kostkę i te… znikały. Wróżka zapewniała, że banknoty wrócą do właściciela, ale – oczywiście – tak się nie stało.

Gdy  wsiadała do autobusu, 31-latek zorientował się, że został okradziony. Zadzwonił na alarmowy numer policji i opowiedział o sytuacji. Kładłem jej na ręce pieniądze, a one znikały – mówił policjantom i wskazał autobus, do którego wsiadła nieuczciwa wróżka.

Kilka przystanków dalej do autobusu wsiedli policjanci i zatrzymali kobietę. Zabezpieczyli także 700 złotych, które miała przy sobie. 71-latka trafiła do policyjnego aresztu. Może jej grozić od pół roku do 8 lat więzienia.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w złodziejka
To co ukradła w sklepie sprzedawała taniej sąsiadom. 57-latka z Olsztyna trafiła do aresztu

Mieszkanka Olsztyna kradła ze sklepu różne produkty spożywcze i przemysłowe po czym sprzedawała je sąsiadom po niższej cenie. Już wiadomo, że kobieta dokonała kilkanaście kradzieży na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV