Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkaset zakażeń w kraju i kilka w regionie. Zmarło 68 chorych. Ministerstwo Zdrowia publikuje najświeższe dane

W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 341 zakażeń koronawirusem. Zmarło 68 osób, z czego 19 wyłącznie z powodu COVID-19.

W województwie warmińsko-mazurskim było jedynie 9 nowych zakażeń i 4 zgony. Zmarli byli mieszkańcami powiatów: giżyckiego, iławskiego, olsztyńskiego i ostródzkiego.

Współczynnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców na Warmii i Mazurach wynosi 0,6, przy średniej krajowej 0,09. W ciągu ostatniej doby wykonano nieco ponad półtora tysiąca testów.

Zaszczepiono 17 tysięcy 375 osób, z czego ponad 10 tysięcy 300 przyjęło drugą dawką. Ogółem, pierwszą dawkę preparatu, przyjęło na Warmii i Mazurach prawie 785 tysięcy osób, a więc ponad połowa populacji województwa.

9 zakażeń z podziałem na powiaty

  • bartoszycki – 1
  • iławski – 1
  • mrągowski – 1
  • ostródzki – 1
  • szczycieński – 1
  • gołdapski – 1
  • Elbląg – 2
  • Olsztyn – 1

W kraju z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast 49 osób zmarło z powodu współistnienia z innymi schorzeniami. Od wczoraj wyzdrowiało 730 osób zakażonych koronawirusem.

W ciągu minionej doby wykonano 54 667 testów na obecność wirusa. Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwie mazowieckim – 54 przypadki, a najmniej w województwie lubuskim – 4 przypadki.

W ciągu minionej doby o 194 osoby zmniejszyła się liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia. W sumie w szpitalach jest obecnie 2 tysiące 359 takich pacjentów. O 14 osób zmniejszyła się z kolei liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. W sumie z takich urządzeń korzysta 350 chorych.

W sumie w Polsce jest 2 miliony 647 tysięcy 688 ozdrowieńców z COVID-19. Na kwarantannie przebywa prawie 57 tysięcy osób. W porównaniu z czwartkiem to spadek o ponad 300 osób.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za MZ/P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Szczepienia w Ełku na wyciągnięcie ręki. Także w weekend na chętnych czeka punkt drive thru

Osoby, które się jeszcze nie zaszczepiły przeciw COVID-19, mogą to zrobić w Szpitalu Wojskowym w Ełku. Placówka dysponuje wolnymi terminami. W punkcie szczepień drive thru, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV