Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkaset kilogramów karmy już mamy. Za nami pierwsza zbiórka żywności dla psów i kotów ze schronisk. Kolejna już 20 lipca :-)

Potrzebujemy wsparcia naszych Słuchaczy. Ruszyła akcja Radia Olsztyn „Lato z pupilem”. Główny cel to zbiórka karmy dla zwierząt, które żyją w schroniskach. W tym roku wspieramy te w Bagienicach koło Mrągowa, Pudwągach koło Kętrzyna i stowarzyszenie w Dobrym Mieście.

Dziś byliśmy pod hipermarketem Tesco. Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać kilkaset kilogramów karmy.

Lato z pupilem to także cykliczne audycje na antenie Radia Olsztyn – w każdy wtorek po godzinie 10-tej na naszej antenie rozmowy z ekspertami o zwierzętach i ich potrzebach – o czym mówi autorka tego pasma Monika Szczygło:

Wakacje to wyjątkowy czas, jeśli chodzi o czworonogi. Psy nie są szanowane, a wiele z nich zostaje porzucanych. W tym czasie jest wiele interwencji. Chcemy cały czas przypominać, jak ważne jest przestrzeganie praw zwierząt, aby miały godne życie.

W trakcie akcji chcemy też stworzyć mapę punktów przyjaznych zwierzętom. Czekamy na Państwa wskazania. Mogą to być hotele, restauracje, sklepy i inne miejsca przyjazne psom i kotom. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres antena@ro.com.pl, a my dostarczymy tam radiową miskę na wodę.

Szczegóły akcji „Lato z pupilem” znajdziecie tutaj.

O tym, jak przebiega nasza akcja informuje Kinga Grabowska

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, schronisko, zbiórka, zwierzęta, karma, video, tesco
Co powinniśmy wiedzieć o zwierzętach?”Lato z pupilem” – audycja 1

W pierwszej audycji "Lato z pupilem" postanowiliśmy zająć się relacją jaką człowiek buduje ze swoim czworonogiem. Dlaczego tak ważne jest to, aby znać prawa zwierząt,  zdobywać...

Zamknij
RadioOlsztynTV