Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co powinniśmy wiedzieć o zwierzętach?”Lato z pupilem” – audycja 1

Gappa

W pierwszej audycji „Lato z pupilem” postanowiliśmy zająć się relacją jaką człowiek buduje ze swoim czworonogiem. Dlaczego tak ważne jest to, aby znać prawa zwierząt,  zdobywać wiedze dotyczącą ich zachowań i co możemy wynieść z takiej relacji, jeżeli odpowiednio do niej podejdziemy?

Na te i inne pytania odpowiedzieli nasi eksperci.

Z Moniką Derdziak – działaczką lokalnej grupy Fundacji Viva rozmawialiśmy o prawach zwierząt.

00:00 / 00:00

O tym jakie błędy popełniamy w kontakcie ze zwierzakiem opowiedziała nam Agata Jastrzębska – behawiorysta ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie:

00:00 / 00:00

A o tym jak wygląda ta wyjątkowa relacja zwierzę- człowiek mówił znany olsztyńskim muzyk i konferansjer – Piotr Sikorski – przyjaciel psa Gofra:

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI:

W każdej audycji chcemy polecić do adopcji czekającego na dom psa lub kota.

Dziś chcemy poinformować o Gappie:

Gappa ma 7-8 lat. Jest to sunia w typie owczarka niemieckiego. Do schroniska przyszła razem ze swoim przyjacielem labradorem. Gdy pies znalazł nowy dom Gappa wyraźnie posmutniała. Ciągle czeka na swojego przyjaciela. Szuka kontaktu z człowiekiem – jest miła i przyjazna. Na smyczy chodzi raczej grzecznie – po za momentami kiedy bardzo zainteresuje ją otoczenie. Przy misce nie wykazuje agresji, zostawiona sama w pomieszczeniu popiskuje, kręci się, wpatruje się w drzwi, jest niespokojna. W stosunku do psów może być dominująca, jednak nie agresywna. Gappa ma alergię pokarmową – nie toleruje kurczaka. Od jakiegoś czasu czuje się coraz gorzej i cały czas tęskni za przyjacielem. Jeżeli zainteresowali się Państwo Gappą prosimy o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie.

 

Gappa

Gappa

Gappa

Ludzie Radia Olsztyn i ich zwierzęta

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, schronisko, zwierzęta, kot, lato z pupilem
Pomóżmy potrzebującym zwierzętom i stwórzmy mapę przyjaznych im punktów. O akcji „Lato z pupilem”

Kochamy zwierzęta i chcemy im pomóc razem ze Słuchaczami, na których zawsze możemy liczyć! Radio Olsztyn rozpoczyna akcję "Lato z pupilem". W cyklicznej audycji rozmawiamy o...

Zamknij
RadioOlsztynTV