Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy, noga z gazu. Na trasach krajowych doszło do kilku wypadków i kolizji

Trudne warunki jazdy na Warmii i Mazurach. Rano doszło do wypadku i kilku kolizji.

Na trasach leżała cienka warstwa lodu, trzeba więc zachować szczególną ostrożność. Jak powiedział Rafał Prokopczuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, na drodze krajowej nr 16 między Biskupcem a Barczewem, kierowca samochodu dostawczego jadący w kierunku Barczewa stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i zderzył się czołowo z innym samochodem dostawczym. Kierowcy trafili do szpitali w Biskupcu i Olsztynie.

Kilkaset metrów dalej samochód ciężarowy z naczepą zderzył się z autem osobowym. Pasażer osobowego samochodu został zabrany do szpitala. Na ciężarówkę uczestniczącą w zdarzeniu najechał kolejny samochód osobowy. Jeszcze dalej doszło do następnych dwóch stłuczek.

Natomiast na drodze ekspresowej nr 51 w Ameryce w stronę Olsztynka zderzyły się trzy samochody. W przeciwnym kierunku jeden samochód dachował. Nie mamy informacji czy ktoś ucierpiał w tych wypadkach.

Mówi rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

00:00 / 00:00

Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie uważa, że drogowcy zareagowali prawidłowo.

00:00 / 00:00

Na odcinku Jonkowo-Wilimowo samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu – mówi sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Według prognoz pogody, tej nocy także temperatura ma miejscami spaść poniżej 0. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozważną jazdę oraz dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze.

 

Autor: A. Skrago/K. Ośko/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, ślisko, ulice
Trudne warunki na drogach. Jak sytuacja wygląda w Warmińsko-Mazurskiem?

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje na nich 335 pojazdów zimowego utrzymania - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mgła, mżawka lub przelotne opady deszczu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV