Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy mogą już jechać kolejnym odcinkiem obwodnicy Olsztyna

Fot. A. Piedziewicz

Drogowcy udostępnili kierowcom kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna. To 9-kilometrowy fragment między węzłami Olsztyn-Jaroty i Olsztyn-Wschód.

Drogowcy zapewniają, że odcinek, który został udostępniony jest kompletny.

Przeszedł pomyślnie odbiory Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego

– powiedział Radiu Olsztyn Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Trasa jest dostępna dla kierowców od godzin popołudniowych. Karol Głębocki przypomina jednak, że przekierowanie ruchu na nową drogę ekspresową to skomplikowany proces logistyczny, który może potrwać nawet kilka godzin.

Jedynym brakującym odcinkiem będzie zatem ten między węzłami Olsztyn-Jaroty i Olsztyn-Południe. Tam prace wciąż trwają. Drogowcy nie mogą bowiem ustabilizować osiadania gruntu na krótkim fragmencie trasy.

Najprawdopodobniej skończy się to na dodatkowym wzmocnieniu tego miejsca. Wtedy będzie można wybudować na tym konstrukcję drogi

– mówił Głębocki.

Zgodnie z ustaleniami ten ma być oddany do użytku w kwietniu. Wtedy będzie można przejechać całą obwodnicą. Z kolei w czerwcu będzie można korzystać z węzła Olsztyn-Pieczewo.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, Karol Głębocki, Olsztyn-Wschód
Starosta olsztyński o budżecie powiatu na inwestycje. „To kropla w morzu potrzeb”

PSL nie współrządzi powiatem olsztyńskim, bo nie porozumiało się z Koalicją Obywatelską - wyjaśnił w Porannych pytaniach Andrzej Abako, starosta olsztyński. Jesienne wybory do powiatu olsztyńskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV