Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koło Gietrzwałdu wywróciła się cysterna z mlekiem. Ślisko na lokalnych drogach Warmii i Mazur

Mimo trudnych warunków wszystkie drogi krajowe są przejezdne – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W regionie lokalnie pada słaby śnieg, który ma przechodzić w śnieg z deszczem, deszcz i mżawkę. Temperatura jest w okolicach zera i opady lokalnie mogą zamarzać. Rano pracowały solarki i piaskarki, bo miejscami było ślisko. Tak było m.in. w okolicach Orzysza. GDDKiA przekazała, że lokalna śliskość występuje obecnie na drodze krajowej numer 16 Orzysz – Ełk i 63 Orzysz – Pisz.

Rano na drodze krajowej numer 16 przed Gietrzwałdem jadąc w stronę Olsztyna wywróciła się cysterna z mlekiem. Pojazd jest poza drogą i nie blokuje przejazdu, ale utrudnienia mogą wystąpić, gdy mleko będzie przepompowywane do innego samochodu, a przewrócony pojazd będzie stawiany na koła.

W nocy doszło do wypadku w  Szczytnie na skrzyżowaniu ulicy Polskiej z Warszawską, w ciągu drogi krajowej numer 53. Zderzyły się tam dwa samochody. Jedna osoba została ranna.

Marznące pady powodujące gołoledź możliwe są w pasie od Warmii przez Kujawy i północne Mazowsze po wschód Wielkopolski i Ziemię Łódzką oraz w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie. Apelujemy o ostrożną jazdę.

 

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, droga
W regionie zimowe warunki jazdy. Służby zapewniają: wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Kierowcy w Warmińsko-Mazurskiem mają dziś trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, a na zachodzie regionu śniegu z deszczem spowodowały że nawierzchnie głównie dróg lokalnych są pokryte...

Zamknij
RadioOlsztynTV