Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister edukacji podał przybliżony termin

fot. PAP/Tomasz Gzell)

Mamy nadzieję, że po świętach wielkanocnych uczniowie wrócą do szkół – powiedział dziś wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Wiceminister mówił, że funkcjonowanie klas 1-3 pokazuje, że uczniowie nie rozprzestrzeniają koronawirusa i dodał, że jak tylko trzecia fala pandemii zacznie wyhamowywać, będzie można otworzyć szkoły dla wszystkich uczniów.

Liczymy, że będziemy otwierać szkoły po światach wielkanocnych, kiedy fala koronawirusa w naszej ocenie zacznie spadać. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że trudno jest przewidywać co wydarzy się za miesiąc lub kilka tygodni

– zaznaczył Tomasz Rzymkowski.

Zdalne nauczanie w klasach 1-3, w związku z największą liczbą zakażeń, odbywa się w województwie warmińsko-mazurskim. Od 15 marca na Warmii i Mazurach oraz w województwie pomorskim, gdzie wskaźniki zachorowań też są bardzo wysokie, najmłodsze klasy będą uczyły się hybrydowo.

Źródło: IAR
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Tomasz Rzymkowski, pandemia
„Aktywny powrót do szkoły” ma zadbać o kondycję fizyczną dzieci po miesiącach zdalnej nauki

Od kwietnia szkolenia nauczycieli, od września dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów - minister edukacji i nauki przedstawił szczegóły programu „Aktywny powrót do szkoły”. Program przygotowany przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV