Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Aktywny powrót do szkoły” ma zadbać o kondycję fizyczną dzieci po miesiącach zdalnej nauki

Fot. Adobe Stock

Od kwietnia szkolenia nauczycieli, od września dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów – minister edukacji i nauki przedstawił szczegóły programu „Aktywny powrót do szkoły”.

Program przygotowany przez rektorów Akademii Wychowania Fizycznego z całego kraju ma poprawić kondycję fizyczną wśród dzieci i młodzieży po miesiącach zdalnej nauki.

Program kierujemy do wszystkich uczniów, wszystkich klas, oddziałów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chcemy, żeby program wpłynął na podprawę kondycji fizycznej wszystkich, którzy tylko będą chcieli tę kondycję fizyczną poprawiać

– wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Program będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy zacznie się w połowie kwietnia i będą to szkolenia dla nauczycieli wczesnoszkolnych i wychowania fizycznego. Zdobytą wiedzę nauczyciele będą wykorzystywać na lekcjach wf-u. W drugim etapie – od września – rozpoczną się dodatkowe zajęcia sportowe w szkołach.

Jak mówi rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Bartosz Molik, celem programu jest wdrożenie systematycznej aktywności fizycznej wszystkich uczniów.

Chcemy przekazać nauczycielom umiejętność włączania i wdrażania do tych działań wszystkich dzieci. Niezależnie od tego, czy są mniej, czy bardziej sprawne. To jest program prozdrowotny, profilaktyczny, który ma wdrożyć u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej.

Na program „Aktywny powrót do szkoły” Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy w tym roku 42 miliony złotych.

 

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, szkoła
Austriak Stefan Kraft mistrzem świata na dużej skoczni. Piotr Żyła tuż za podium

Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w konkursie narciarskich mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Złoty medal zdobył Austriak Stefan Kraft, a pozostałe miejsce na podium...

Zamknij
RadioOlsztynTV