Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Każdy może przyłączyć się do akcji. Od 25 lat pomagamy dzieciom przetrwać zimę

Trwa akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

W wielu miastach Polski trwa Wielka Uliczna Zbiórka Darów, która rozpoczyna 25. jubileuszową akcję charytatywną pod hasłem „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Wolontariusze zbierają tylko dary rzeczowe, które trafią do najbardziej potrzebujących, osób w trudnej sytuacji materialnej, domów dziecka, schronisk, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno – wychowawczych i domów opieki społecznej. Potrzebne są żywność długoterminowa, słodycze, zabawki, środki czystości, nowe przybory szkolne i ciepła odzież.

– W akcji chodzi przede wszystkim o dar życzliwości – mówi koordynatorka akcji, dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados.

Ewa Dados apeluje do chętnych w całej Polsce, także w Olsztynie, do przyłączania się do akcji. Można to zrobić przez internet zapraszając do współpracy organizacje zajmujące się na co dzień pomocą innym.

Dziś dary są zbierane w kilkuset punktach w całej Polsce. W ubiegłym roku pomoc i świąteczne paczki trafiły do ponad 12 tysięcy rodzin i podopiecznych 112 placówek szkolno – wychowawczych na terenie całego kraju. Akcję objęła honorowym patronatem małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Akcję wspiera medialnie Radio Olsztyn.

 

Autor: IAR/BGajlewska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, dzieci, zima, pomoc, zbiórka, dary, bieda
Giżycko zbiera dary dla Dubna. Potrzebne są ciepłe koce, zabawki i ubrania

 Przedświąteczną akcję pomocy rozpoczął w Giżycku Oddział Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce. Dary mają trafić do Dubna, partnerskiego miasta Giżycka na Ukrainie. Najbardziej potrzebne są artykuły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV