Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katolicy modlili się w intencji ojczyzny i pokoju na świecie. Różaniec do granic zgromadził tysiące wiernych

Nawet milion osób odmawiało różaniec wzdłuż polskiej granicy. Według rzecznika prasowego Episkopatu Polski księdza Pawła Rytla-Andrianika „Różaniec do granic” to – po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 – było największym wydarzeniem modlitewnym w Europie.

Różaniec do granic to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. O modlitwę różańcową prosiła Matka Boża w swoich objawieniach.

Organizatorzy  – fundacja „Solo Dios Basta” chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę objawień  w Fatimie oraz 140. w Gietrzwałdzie.

Modlitwa różańcowa odbyła się między innymi na lotniskach, flisackiej tratwie i w górach. Program wydarzenia był wspólny dla wszystkich. Najpierw uczestnicy modlitwy zgromadzili się w kościołach. Tam wysłuchali konferencji, wzięli udział w Mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później udali się do miejsc modlitwy różańcowej.

Na Warmii i Mazurach wierni modlili się w kilkunastu miastach m.in. we Fromborku, Braniewie, Gronowie, Górowie Iławeckim i Bartoszycach.

 

Autor: APodbielska za IAR
Redakcja: ŁWęglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiara, różaniec do granic
Przybywa liczba powołań kapłańskich. W seminarium w Olsztynie do stanu duchownego przygotowuje się 37 kleryków

Nowy rok w olsztyńskim seminarium "Hosianum" rozpoczęło łącznie 38 kleryków, w tym 7 na pierwszym roku. Jak mówi rektor seminarium ks. dr Hubert Tryk, choć w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV