Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kasa olsztyńskiego ZGOK-u świeci pustkami”. W Porannych Pytaniach o kłopotach finansowych przedsiębiorstwa

Prezes olsztyńskiego ZGOK Marek Bryszewski. Fot. B. Świerkowska-Chromy

13 lutego skończą się nam pieniądze – powiedział w Porannych Pytania Radia Olsztyn prezes olsztyńskiego ZGOK-u Marek Bryszewski.

Zarząd Gospodarki Odpadami Komunalnymi nie może przekonać 3/4 z 37 samorządów z tzw. regionu centralnego województwa warmińsko-mazurskiego do podniesienia opłat 300 do 428 zł za tonę śmieci.

Marek Bryszewski podkreśla, że spółka od początku istnienia dopłaca do swojej działalności.

Umowa stanowiła, że cena, którą będzie otrzymywał ZGOK za przyjmowanie odpadów musi pokrywać koszty działalności. Od samego początku cena ta nie pokrywała kosztów działalności w związku z powyższym ZGOK od 2015 roku dofinansował koszty gospodarki odpadami w regionie centralnym kwota 9,5 miliona złotych co spowodowało, że kasa ZGOK-u świeci pustkami.

Podwyżka proponowana przez ZGOK będzie oznaczała, że mieszkańcy zapłacą wyższe rachunki za śmieci w zależności od gminy od 1 złotówki do 5 złotych miesięcznie za osobę. Prezes olsztyńskiego Zakładu Marek Bryszewski ma nadzieję, że uda mu się przekonać gminy do podwyżki opłat w trakcie kolejnego zgromadzenia wspólników 27 grudnia.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Markiem Bryszewskim

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, podwyżka, ZGOK
Minister energii zapewnia: gospodarstwa domowe nie odczują podwyżek cen za prąd

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w Sejmie, że decyzje o podwyżkach ceny za prąd należą do spółek energetycznych. Minister we wcześniejszych wypowiedziach dla mediów mówił, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV