Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karuzela nazwisk w instytucjach kultury. Kto zostanie, a kto odejdzie?

Od lewej: P. Żuchowski, Z. Brzoza, P. Sułkowski

Konkursy w teatrach, przedłużenia w muzeach i wielka niewiadoma w filharmonii. W przyszłym roku kończą się kadencje dyrektorów kilku wojewódzkich instytucji kultury.

Teatry w Olsztynie i Elblągu

Nadzorujący je Urząd Marszałkowski zadecydował już, że w teatrach w Olsztynie i Elblągu odbędą się konkursy na nowych dyrektorów. W tej chwili Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie kieruje, skonfliktowany z częścią załogi, Zbigniew Brzoza. Dyrektorem Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu jest Mirosław Siedler.

Skansen w Olsztynku i Muzeum Warmii i Mazur

Inaczej ma natomiast wyglądać sytuacja w dwóch muzeach: Skansenie w Olsztynku oraz Muzeum Warmii i Mazur. Tu urząd chce przedłużyć kadencję Ewy Wrochny oraz Piotra Żuchowskiego, zaczął już nawet odpowiednią procedurę. Powodem jest dobra ocena ich pracy.

To jest właściwy kierunek, spełniają oczekiwania myślę nie tylko nasze, ale społeczeństwa regionu Warmii i Mazur

– mówiła Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego odpowiedzialna za nadzór nad instytucjami kultury.

00:00 / 00:00

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Wielką niewiadomą jest natomiast sprawa dyrektora Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Piotr Sułkowski wygrał konkurs na szefa Opery Krakowskiej, teraz Urząd Marszałkowski czeka na jego decyzję, czy przyjmie nową posadę, czy będzie chciał zostać na dotychczasowej.

Z nami ma umowę do 31 grudnia tego roku, a jaką decyzję podejmie? To jest już decyzja pana profesora, czy zostanie w Olsztynie, czy wróci do Krakowa

– przyznała marszałek Jaskulska.

00:00 / 00:00

Zaznaczyła, że gdyby Piotr Sułkowski zdecydował się zostać w Olsztynie, Urząd Marszałkowski będzie chciał przedłużyć jego kadencję bez ogłaszania konkursu. Urząd uzyskał już na to zgodę ministra kultury.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, filharmonia, Piotr Sułkowski, Piotr Żuchowski, Zbigniew Brzoza
Będzie konkurs na dyrektora Teatru Jaracza. Czy to zakończy konflikt?

Urząd Marszałkowski mógł przedłużyć umowę ze Zbigniewem Brzozą - obecnym dyrektorem olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, ale zadecydował, że przeprowadzi postępowanie konkursowe. Dyrektor jest w konflikcie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV