Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karolina Lizer wygrywa koncert w Opolu!

 

Karolina Lizer. Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Pochodząca z mazurskiego Stręgielka Karolina Lizer wygrała konkurs Premier podczas 59. KFPP w Opolu. Zwycięstwo wyśpiewała sobie wykonując piosenkę „Czysta woda”.

Podczas koncertu na opolskiej scenie zaprezentowało się dziesięciu artystów zakwalifikowanych przez Radę Artystyczną 59. KFPP. Zagrali m.in. Marien, Filip Lato, Wojciech Cugowski, Chemia i Sabina Szewczyk. Zwycięstwo zapewniła sobie Karolina Lizer wykonując piosenkę „Czysta woda”.

Chciałabym powiedzieć, że bardzo się cieszę, że piosenka z poetyckim tekstem, co nie jest częste, spodobała się Państwu. Spełniliście moje wielkie marzenie

– powiedziała ze sceny artystka.

Konkurs Premier budzi duże emocje wśród widzów. Występy na deskach opolskiego teatru to wielkie wyróżnienie dla wszystkich artystów, którzy biorą udział w tym legendarnym wydarzeniu. Polski festiwal muzyczny w Opolu jest organizowany od 1963 roku. Przez te wszystkie lata byliśmy świadkami narodzin wielkich gwiazd, które właśnie tam święciły swoje triumfy. Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak – to tylko niektóre nazwiska.

Karolina Lizer oprócz talentu wokalnego, jest pianistką i klawesynistką oraz laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Swoje zdolności rozwijała w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkole Musicalowej przy Teatrze Roma. O pochodzącej z Mazur Karolinie Lizer zrobiło się głośno podczas tegorocznych preselekcji do Eurowizji.

Po sukcesie w Opolu artstyka przyznaje, że przed nią bardzo pracowity czas.

Pracujemy nad nową płytą. Zaczynamy nagrania za parę chwil, bo w lipcu. W lipcu też będą pierwsze nagrania. Repertuar mamy też przygotowany.

00:00 / 00:00

Co będziemy mogli usłyszeć na płycie?

To będą nowe piosenki słowiańskie, folkowe różnych narodów, nawet mniejszości narodowych znajdujących się dawniej i dziś na terenach Polski. To jest inspiracją do tworzenia tej płyty.

00:00 / 00:00

Premiera płyty Karoliny Lizer w październiku.

Redakcja: Ł. Sadlak/M. Rutynowski za K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Opole, wygrana, stregielek, pilne
Tragedia na jeziorze Tałty. Płetwonurkowie odnaleźli ciało 8-letniej dziewczynki

Na Mazurach na jeziorze Tałty w okolicach Mikołajek płetwonurkowie-ratownicy odnaleźli ciało 8-letniej dziewczynki. Nieco wcześniej zlokalizowali na dnie akwenu motorówkę - podała straż pożarna. To właśnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV