Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski: Chodzi o to, żeby kandydatura komisarza była kompetentna i fachowa

Fot. P. Getka

– Najwcześniej we wrześniu poznamy nazwisko polskiego kandydata na komisarza w komisji europejskiej – powiedział w Porannych pytaniach Karol Karski.

Europoseł z Warmii i Mazur wyjaśnił, że konieczne jest zachowanie odpowiedniej procedury:

W tej chwili jesteśmy w fazie wyłaniania przewodniczącego Komisji Europejskiej i prawdopodobnie dokona się to w okolicach września tego roku. Wszelkie propozycje komisarzy byłyby nieco przedwczesne, ponieważ tego typu zgłoszenie państw członkowskich dokonuje się w porozumieniu z osobą nominowaną na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. Chodzi o to, żeby była to kandydatura kompetentna, fachowa.

Karol Karski przyznał także, że ponownie ubiega się o stanowisko kwestora Parlamentu Europejskiego. Jego kandydaturę  wysunęła frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów:

Jestem jedynym kandydatem mojej grupy politycznej na to stanowisko. Z parytetów, które obowiązują w Parlamencie Europejskim wynika, że przynależy ono do mojej grupy. Teraz wszystko musi być potwierdzone w głosowaniu na sali plenarnej. To by była moja trzecia kadencja na stanowisku kwestora Parlamentu Europejskiego.

Kadencja kwestora trwa dwa i pół roku. Gość Porannych pytań dodał również, że na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego kandyduje prof. Zdzisław Krasnodębski.

 

Posłuchaj całej rozmowy

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Parlament Europejski
Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego i problemy z budową drogi S16. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Wioletta Śląska-Zyśk – Polskie Stronnictwo Ludowe Dariusz Rudnik - Prawo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV