Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej stawiają na współpracę Elbląga z Gdańskiem

Fot. T. Owczarek

Współpraca z Gdańskiem, szybkie połączenie kolejowe Elbląga z Trójmiastem i zatrzymanie młodych ludzi w mieście. To tylko część zadań jakie chcą zrealizować kandydaci Koalicji Obywatelskiej. W biurze partii odbyła się konferencja Michała Missana.

Kandydat na prezydenta Elbląga przypomniał, że jednym z jego postulatów wyborczych jest powołanie pełnomocnika do spraw dzieci i młodzieży.

Na naszych listach mamy połączenie doświadczenia z młodością. Chciałbym żeby młodzi ludzie, którzy być może będą aspirowali na stanowisko pełnomocnika do spraw dzieci i młodzieży mogli przedstawić swoje spojrzenie na rzeczywistość Elbląga

– powiedział Michał Missan.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej chce spotkać się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz.

Będziemy rozmawiali o przyszłej współpracy, która już się rozpoczęła. Fachowcy mówią, że crossuje się tzn. nawiązuje się współpraca twórców internetowych. Neptun pojawia się z naszym Piekarczykiem np. na TikToku i to jest promocja dla miasta. Pozostaje jeszcze nawiązanie współpracy w obszarze gospodarki, turystyki i innych.

– dodał kandydat na prezydenta Elbląga.

Startujący do sejmiku województwa Michał Butkiewicz zaznaczył, że głos dzieci i młodzieży powinien być bardziej słyszalny i trzeba zrobić wszystko, aby zatrzymać młodych ludzi w Elblągu.

Postulujemy powołanie pełnomocnika do spraw dzieci i młodzieży, zwiększenie współpracy z samorządowymi radami młodzieżowymi i słuchanie najmłodszych elblążan, w każdej ważnej dla nich sprawie. Chcemy, aby powstało Biuro Konsultacji Społecznych, w którym będziemy omawiać ważne projekty, dotyczące np. komunikacji miejskiej

– wyjaśnił.

Tomasz Budziński, który jest przedstawicielem młodego pokolenia w wyborach do rady miejskiej, podkreślił, że wielu elblążan dojeżdża do Trójmiasta do pracy, dlatego należy pielęgnować i rozwijać związek Elbląga z Gdańskiem.

Postulujemy przyspieszenie połączeń komunikacyjnych pomiędzy Elblągiem, a Gdańskiem i wybudowanie trasy kolejowej przez Nowy Dwór Gdański. To znacząco przyspieszyłoby podróż pociągiem z Elbląga do Gdańska, która trwałaby 30 minut

– zauważył.

W parlamencie trwają właśnie rozmowy dotyczące uruchomienia planowanego, szybszego połączenia kolejowego z Elbląga do Gdańska.

Oprócz Michała Missana z Koalicji Obywatelskiej o fotel prezydenta Elbląga ubiegają się: Stefan Rembelski z komitetu Mega Elbląg, Paweł Rodziewicz z komitetu Nowy Elbląg, Andrzej Śliwka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Sławomir Malinowski z komitetu Razem dla Elbląga.

Wybory samorządowe w najbliższą niedzielę 7 kwietnia.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Autor: T. Owczarek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, wybory samorządowe, Michał Missan, Koalicja Obywatelska, wybory 2024, Michał Butkiewicz
Kandydatka na prezydenta Olsztyna zapowiada udogodnienia dla inwestorów

Utworzenie Centrum Obsługi Inwestora zapowiedziała w porannej rozmowie przedwyborczej Monika Rogińska-Stanulewicz. Kandydatka w wyborach na prezydenta Olsztyna odniosła się także do nazwy swojego komitetu - Trzecia...

Zamknij
RadioOlsztynTV