Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kampania na haki czy argumenty? Olsztyńscy radni o zbliżających się wyborach samorządowych

Mirosław Gornowicz z klubu olsztyńskich radnych Ponad Podziałami i Jarosław Babalski z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Fot. BSC

Jaka będzie kampania przed jesiennymi wyborami w Olsztynie? Odpowiedzi na to pytanie szukali radni Mirosław Gornowicz z klubu radnych Ponad Podziałami obecnego prezydenta  i Jarosław Babalski z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Na razie jest dwóch oficjalnych kandydatów w wyborach  na stanowisko prezydenta Olsztyna: obecny prezydent Piotr Grzymowicz i kandydat Zjednoczonej Prawicy Michał Wypij. Nieoficjalnie mówi się o  Andrzeju Maciejewskim z Kukiz’15.

Prof. Mirosław Gornowicz z klubu radnych Ponad Podziałami prezydenta Piotra Grzymowicza powiedział w  Porannych Pytaniach, że walka nie zawsze będzie merytoryczna.  

Wszyscy chcielibyśmy, żeby była to kampania na argumenty, ale mam wystarczająco dużo lat, żeby podejrzewać, że niekoniecznie tak musi być. W ferworze walki pojawiają się różne pomysły, również te nieci mniej szlachetne. Wolałbym, żeby ich nie było, ale nie da się tego wykluczyć. Znam wszystkich wymienionych panów i nikogo z nich nie chciałbym podejrzewać, że będzie stosował jakieś chwyty poniżej pasa.

O sile argumentów w starciu kandydatów mówił też Jarosław Babalski z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Życzyłbym sobie, żeby była to kampania na argumenty, w oparciu o rzeczową dyskusję w tak ważnej i istotnej kwestii jaką jest miasto Olsztyn.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z olsztyńskimi radnymi

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Babalski, Gornowicz, radni
Tysiące studentów na ulicach Olsztyna. Rozpoczęły się juwenalia. ZOBACZ PROGRAM i ZDJĘCIA

Na Starym Mieście w Olsztynie oficjalnie rozpoczęto Kortowiadę - największe święto studentów w Polsce. To już 59 odsłona Olsztyńskich Juvenaliów. Prezydent Olsztyna przekazał studentom klucze do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV