DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Kamila Żuk mistrzynią Europy. „Żeby zrobić dobry wynik wystarczy dobrze strzelić”

Kamila Żuk. Fot. FB Tauron Duszniki Arena

Bezbłędna na strzelnicy Kamila Żuk wygrała bieg na dochodzenie na 10 kilometrów podczas biathlonowych mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju.

Drugie miejsce zajęła Norweżka Karoline Erdal, a po brąz jej rodaczka Aasne Skrede. Kamila Żuk podsumowuje swój „złoty” bieg.

00:00 / 00:00

To był specyficzny bieg (…) Nie do końca byłam pewna tego startu, ale decyzja trenera była trafna (…) Startowałam zmotywowana. Chciałam udowodnić sobie co potrafię (…) To było coś niesamowitego (…) Żeby zrobić dobry wynik trzeba dobrze strzelić.

50. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń. To drugi złoty medal zdobyty dla Polski w tej imprezie. Kilka dni temu mistrzynią Europy w biegu indywidualnym na 15 kilometrów została Monika Hojnisz-Staręga.

Więcej w mistrzostwa, mistrzyni Europy, biathlon
Na Niegocinie rozgrywane są Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie

180 zawodników z 27 uczelni wyższych z całej Polski znalazło się na listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie. Impreza zorganizowana przez AZS Warszawa rozpocznie się...