Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kameralny pogrzeb kard. Gulbinowicza. Spoczął na jednym z olsztyńskich cmentarzy

Kard. Henryk Gulbinowicz został pochowany w Olsztynie

W poniedziałek (23 listopada) na cmentarzu komunalnym w Olsztynie przy ul. Poprzecznej odbył się kameralny pogrzeb kard. Henryka Gulbinowicza. Urna z prochami duchownego spoczęła w rodzinnym grobowcu.

Zgodnie z życzeniem rodziny pogrzeb odbył się w wąskim gronie najbliższych. Kardynał Henryk Gulbinowicz przez ponad 10 lat związany był z olsztyńskim Wyższym Seminarium Duchownym Hosianum.

Duchowny pracował również w Sądzie Biskupim w Olsztynie, był członkiem Diecezjalnej Komisji Artystycznej oraz Diecezjalnej Rady Wydawniczej.

Na początku listopada w komunikacie, przekazanym przez Nuncjaturę Apostolską poinformowano o tym, że kard. Gulbinowicz dopuścił się czynów niemoralnych. Zastosowano wobec niego szereg kar, m.in. zakaz uczestniczenia w spotkaniach publicznych, zakaz używania insygniów biskupich i karę finansową na rzecz fundacji, która wspiera ofiary nadużyć seksualnych.

Kardynał Henryk Gulbinowicz, wieloletni metropolita wrocławski zmarł we Wrocławiu. Miał 97 lat.

Fot. Twitter EpiskopatNews

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Hosianum
W wieku 97 lat zmarł kardynał Henryk Gulbinowicz. Duchowny był m.in. rektorem olsztyńskiego Hosianum

Zmarł kardynał Henryk Gulbinowicz, były metropolita wrocławski. Informację o jego śmierci przekazało Biuro Prasowe Episkopatu. Kardynał Gulbinowicz był doktorem teologii i m.in. rektorem Wyższego Seminarium Duchownego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV