Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kajakami nielegalnie przepłynęli granicę

Fot. W-MOSG

Kajakarze wbrew przepisom przekroczyli granicę polsko-rosyjską na jeziorze Gołdap. Zostali ukarani mandatami przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Funkcjonariusz Straży Granicznej w czasie wolnym od służby zauważył dwie osoby płynące kajakiem po jeziorze Gołdap. Turyści, nie zważając na oznakowanie granicy państwowej, wpłynęli na wody Federacji Rosyjskiej. Funkcjonariusz z Gołdapi natychmiast ruszył łódką za nimi, a o zdarzeniu poinformował kolegów z placówki. Na miejsce przybył patrol Straży Granicznej.

Mieszkaniec Poznania i jego koleżanka ze Świnoujścia przyznali, że widzieli słup graniczny oraz boje na jeziorze, ale nie zdawali sobie sprawy, że już są w Rosji. Oboje zostali ukarani mandatami  w wysokości po 100 zł.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych – w przejściach granicznych. Funkcjonariusze przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub w Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł, bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Autor: W-MOSG
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, mandat, straż graniczna, kajak
Wypadli z kajaku na Jeziorze Narie i nie byli w stanie do niego wejść. Jeden z mężczyzn miał 1,5 promila alkoholu

Policjanci z Ostródy pomogli na Jeziorze Narie dwóm kajakarzom, którzy wywrócili się na wodzie i nie mogli wsiąść do kajaków. Okazało się, że jeden z mężczyzn...

Zamknij
RadioOlsztynTV