Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jurorzy odwiedzą prawie 30 wsi. W puli nagród jest kilkadziesiąt tysięcy złotych

28 wsi z 19 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego zgłosiło się do konkursu „Czysta i piękna zagroda, estetyczna wieś”. Komisja konkursowa ruszyła w teren, by udokumentować wygląd wsi przed zmianami, jakie się w nich dokonają.

Dziś jurorzy odwiedzą gminy: Dywity, Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Jonkowo i Gietrzwałd. Wczoraj byli w gminach: Susz i Olsztynek.

Urszula Młodziejewska ze Związku Gmin Warmińsko-Maurskich przekonuje, że tych wizyt mieszkańcy absolutnie nie muszą się obawiać, nikt nie szuka śmieci, oglądany jest „stan początkowy” wsi, jak wyglądają przystanki, miejsca użyteczności publicznej, numeracja.

00:00 / 00:00

Mieszkańcy mają teraz kilka miesięcy na poprawienie wyglądu wsi, a jesienią komisja konkursowa wyruszy w decydujący objazd, by ocenić zmiany.

Na Warmii i Mazurach konkurs „Czysta i piękna zagroda, estetyczna wieś” organizowany od 26 lat. Tegoroczna pula nagród to 60 tysięcy złotych.

IV miejsce – Ogródki gm. Barciany

Alicja Baranowska i jej dzieło. Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, wieś, Czysta Wieś, jury, piekna zagroda
Licealistka z Olsztyna wśród laureatów konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

Alicja Żukowska z X Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Grzegorza Bublewicza w Olsztynie zajęła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie dla młodzieży i studentów "Polskie Serce Pękło....

Zamknij
RadioOlsztynTV