Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz Ptasiego Szpitala w Bukwałdzie. Fundacja prosi o wsparcie

Koncert dla ptaków w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie pod Olsztynem (29 sierpnia 2020 r.). Fot. Aleksandra Skrago

Ptasi Szpital w Bukwałdzie koło Olsztyna obchodzi w tym roku swoje 18. urodziny. W tym czasie udało się tam pomóc ponad 8 tysiącom ptaków.

Z okazji jubileuszu prowadząca ośrodek Fundacja Albatros rozpoczyna nową kampanię – 624 pióra do skrzydeł albatrosa. Jest to dokładnie liczba ptaków, które udało się w zeszłym roku wyleczyć i wypuścić na wolność.

– Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich corocznie leczy coraz więcej skrzydlatych pacjentów – zaznacza prezes Fundacji Ewa Rumińska.

Pacjentów z roku na rok mamy coraz więcej. W tej chwili przyjęliśmy już ok. 1 tys. Jeszcze nie robimy statystyk tegorocznych, ale na pewno to będą liczby zbliżone do tysiąca.

00:00 / 00:00

– Każdy może dołożyć swoje pióro, przekazując darowiznę na rzecz Ptasiego Szpitala – mówi Ewa Rumińska.

Ośrodek w Bukwałdzie to takie miejsce, które wymaga dużo nakładów ze względu na to, że pacjentów z roku na rok mamy coraz więcej. To jest sedno naszego działania, na tym jesteśmy skoncentrowani. To też wymaga od nas innych działań, które umożliwiają prowadzić leczenie i rehabilitację ptaków.

00:00 / 00:00

Miesięcznie do wykarmienia pacjentów i podopiecznych w azylu potrzeba półtorej tony pokarmu.

W roku 2021 na leczenie i rehabilitację do Bukwałdu trafiło 1145 ptaków kilkudziesięciu różnych gatunków. 624 spośród nich wróciło na wolność, 74 pozostało pod opieką w azylu. Wesprzeć ośrodek można, przekazując pieniądze poprzez stronę wspieramalbatrosa.pl, a także przekazując 1 procent swojego podatku na fundację.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w pieniądze, ptaki, jubileusz, wsparcie, Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich, Fundacja Albatros
Mniejszość niemiecka w Polsce otrzyma kilka milionów euro na naukę języka

Komisja niemieckiego parlamentu przyznała 5 milionów euro na wsparcie edukacji językowej mniejszości niemieckiej w Polsce. W minionym roku szkolnym polskie władze finansowały trzy lekcje języka niemieckiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV