Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz Chóru Kameralnego Collegium Musicum. Koncertowali w całej Europie, nagrali 7 płyt

Zdjęcie z Facebooka Chóru Kameralnego Collegium Musicum. [Próba przed Galą Jubileuszową 16.12.2017r.]

Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum został utworzony w grudniu 1977 roku, a więc równo 40 lat temu. Z tej okazji w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie odbyła się Gala Jubileuszowa.

Dyrygentem chóru jest od 1984 roku Janusz Wiliński. Zespół może pochwalić się wieloma prezentacjami festiwalowymi, nagrodami w znaczących konkursach krajowych i zagranicznych, nagraniami radiowymi, telewizyjnymi, czy też 7 płytami. Zespół wystąpił kilkaset  razy na koncertach  w kraju i zagranicą: w Finlandii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Bułgarii, Rosji, na Węgrzech, w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i na Litwie.

Wczoraj na specjalnej wystawie  fotograficznej w galerii „Stary Ratusz”można było obejrzeć  najwzżniejsze chwile istnienia zespołu.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, chór, collegium musicum
W piątek Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zagra w Olsztynie. Bilety na koncert możesz wygrać w Radiu Olsztyn

Najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego będzie można usłyszeć w piątek (8 grudnia) w hali Uranii. Imprezie patronuje Radio Olsztyn Pieśni patriotyczne to...

Zamknij
RadioOlsztynTV