Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Joanna Jędrzejczyk ambasadorką międzynarodowego projektu. Mistrzyni pomoże młodym ludziom w szukaniu drogi życiowej

Joanna Jędrzejczyk. Fot. Facebook/Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk została ambasadorką projektu „FOLM – Z natury do rynku pracy”. Projekt wspiera młodych ludzi z Warmii i Mazur.

Jego celem jest rozwinięcie umiejętności życiowych i zawodowych uczestników, aby stali się aktywni na rynku pracy i zmotywowani do kontynuowania nauki. Jest adresowany do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, którzy nie uczą się i nie pracują. Partnerem projektu jest Bank Żywności w Olsztynie.

Projekt realizowany jest w trzech europejskich krajach: w Polsce na Warmii i Mazurach, w Irlandii w Mid West i w Cantabrii w Hiszpanii. Jego liderem jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem EOG oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.

Kilkudniowe wyprawy w teren, indywidualne spotkania z coachami oraz kontakty z pracodawcami, mają pomóc młodym ludziom uwolnić swój potencjał, odkryć talenty i skierować ich na odpowiednią drogę zawodową.

W Polsce ambasadorką projektu została Joanna Jędrzejczyk. Wielokrotna mistrzyni MMA, boksu, muay thai i kick-boxingu. Ma ona zachęcić młodych ludzi, aby zaczęli rozwijać swoje umiejętności i pracować nad zmianą dotychczasowego życia.

Wszyscy mamy zalety, umiejętności i potencjał. Nie każdy miał okazję i warunki, aby to odkryć, powalczyć o siebie i swoją przyszłość. Wierzę, że trenerzy projektu pomogą młodym ludziom odnaleźć najlepszą drogę życiową. Sama wiem, jak trudno było wybrać drogę zawodową – nie wolno się poddawać. Choćbyś upadał, to wstawaj i walcz. Jestem tego najlepszym przykładem.

– tłumaczy Joanna Jędrzejczyk.

Jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek ma pomóc w promocji projektu.

Wierzymy, że osoba, która swoją ciężką pracą i systematycznością dotarła na sportowy szczyt, będzie dla młodych ludzi inspiracją i zachętą do zmian. Pierwszych kilkanaście osób korzysta już z projektu i mamy informację zwrotną, że taka forma rozwoju, to strzał w dziesiątkę. Zapraszam kolejne osoby do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie.

– mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Ambasadorami projektu FOLM w Hiszpanii są: trener piłkarski Quique Setien oraz Sergio Canales, gracz Betisu Real i reprezentacji Hiszpanii. Canales, który wielokrotnie w czasie piłkarskiej kariery zmagał się z kontuzjami, pokazuje młodym jak dążyć do realizacji celów niezależnie od przeciwieństw.

Dzięki przynoszącej pozytywne rezultaty metodzie, opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu, uczestnicy projektu korzystają z innowacyjnych form aktywizacji.

Redakcja: B.Świerkowksa-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Polska, edukacja, Joanna Jędrzejczyk, Bank Żywności, projekt, życie, Hiszpania, motywacja, Irlandia
Letnia Uniwersjada 2019. Polscy siatkarze idą jak burza. Kolejna wygrana podopiecznych Pawła Woickiego

Cztery mecze, cztery zwycięstwa, bez straconego seta. Polscy siatkarze wygranym 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) meczem z Kanadą zakończyli zmagania w grupie C podczas 30. Letniej Uniwersjady...

Zamknij
RadioOlsztynTV