Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jesteśmy wyjątkowi, bo możemy uratować komuś życie

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Jesteśmy Wyjątkowi – pod takim hasłem Warmińsko-Mazurski Odział NFZ zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Osoby chętne do oddania szpiku codziennie mogą rejestrować się w bazie Dawców Komórek Macierzystych. Wystarczy odwiedzić siedzibę NFZ przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie w godzinach od 8 do 16 – zaprasza koordynatorka akcji Aleksandra Kuczko.

00:00 / 00:00

Organizatorzy akcji Jesteśmy Wyjątkowi proszą o zgłaszanie się firm, których pracownicy chcieliby zostać potencjalnymi dawcami szpiku. Jest bowiem możliwość rejestracji w ich miejscu pracy.

00:00 / 00:00

Dawcą szpiku mogą być wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja zajmuje tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi i pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. (imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpik
Dzień dawcy szpiku w Morągu

W Morągu zorganizowano dziś Dzień Dawcy Szpiku. Na swojego bliźniaka genetycznego czeka m.in. 22-letni Radek z Ramot. Radek jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie. Dawcą...

Zamknij
RadioOlsztynTV