Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Paweł Wiktorowicz: Jesteśmy jednym z liderów branży satelitarnej w Europie

Paweł Wiktorowicz, dyrektor olsztyńskiej firmy Corab. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Gościem Leszka Cimocha w rozmowie gospodarczej jest Paweł Wiktorowicz, dyrektor olsztyńskiej firmy Corab.

Kiedy w 1991 roku powstała firma Corab, nikt nie spodziewał się, że stanie się liderem w branży satelitarnej w zakresie produkcji, dystrybucji oraz obsługi platform na całym świecie.

Główna działalność firmy to dostawy sprzętu do odbioru kodowanych i niekodowanych programów satelitarnych. Od kilku lat, z sukcesami, działa również w branży fotowoltaicznej oraz sprzętu HiFi. Głównymi atutami firmy są: wykwalifikowani pracownicy, szeroka gama produktów oraz wsparcie handlowe i techniczne na najwyższym poziomie.

Jakość naszych produktów pozwoliła nam zyskać wielu klientów w Polsce i zagranicą. Nasze anteny satelitarne wysyłamy do ponad 27 krajów. Na całym świecie sprzedaliśmy ponad 11 milionów anten, zarówno satelitarnych, jak i naziemnych. Przed nami otwierają się nowe rynki m.in. w Afryce (…) Duża część naszej firmy znajduje się w Bartoszycach, gdzie jest duży zakład produkcyjny. W Dobrym Mieście mamy centrum logistyczne. Niedługo w Olsztynie zacznie się budowa nowego centrum magazynowo-logistycznego na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (…) Zawsze stawialiśmy na jakość (…) Teraz pracuje u nas około stu osób. Nasz ubiegłoroczny przychód to około 60 milionów złotych (…) Nasze produkty są bardzo dobre jakościowo, ale nie są najdroższe.

Posłuchaj rozmowy gospodarczej

Paweł Wiktorowicz, dyrektor olsztyńskiej firmy Corab. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Corab
Profesor Andrzej Kozłowski: Wychodzimy z wielkiego kryzysu gospodarczego

„Centralny Okręg Przemysłowy podniósł podmiotowość państwa i obywateli drugiej Rzeczpospolitej” - przekonywał prof. Andrzej Kozłowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W Olsztynie wygłosił wykład z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV