Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest wniosek o aresztowanie kurierów przewożących karetką kilkunastu migrantów z Iraku

Fot. KWP Olsztyn

Zarzuty pomocy w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy usłyszeli dwaj Polacy, których zatrzymano pod Oleckiem, gdy przewozili 18 migrantów z Iraku.

Prokurator złoży do sądu wniosek o areszt podejrzanych – podała prokuratura w Olecku. Jak poinformował prokurator rejonowy w Olecku Andrzej Tylenda, podejrzani przyznali się do winy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przesłanką do skierowania wniosku o areszt jest obawa matactwa i utrudniania postępowania, które jest na wczesnym etapie.

Jak poinformowała rzecznik Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz, trwają czynności z zatrzymanymi migrantami

Trwają czynności z zatrzymanymi migrantami. Straż graniczna ustala m.in. gdzie przekroczyli granicę. Będzie kierować wnioski do sądu o umieszczeniu ich w jednym ze strzeżonych ośrodków straży granicznej dla cudzoziemców

Jak podała policja, w miejscowości Wieliczki, w powiecie oleckim, policjanci ruchu drogowego, w trakcie patrolowania drogi wojewódzkiej zauważyli karetkę. Jej wygląd i wyposażenie wzbudziły podejrzenie, dlatego zatrzymali samochód do kontroli.

Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Nie byli to pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem.

W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zabezpieczono, a kierujący, pasażer jak i obcokrajowcy, zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji straży granicznej i prokuratury.

Rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Jak mówiła, to 18 młodych mężczyzn, wszyscy mają paszporty.

Policjanci zatrzymali „karetkę”, w której przewożonych było kilkunastu imigrantów

 
Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, kurier, Irak, migranci
Policjanci zatrzymali „karetkę”, w której przewożonych było kilkunastu imigrantów

W zatrzymanej do kontroli karetce w Wieliczkach w powiecie oleckim, policjanci znaleźli cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem przekazane zostały do dyspozycji Straży...

Zamknij
RadioOlsztynTV