Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest wniosek o aresztowanie 29-latka ze Szczytna. Kierowca spowodował wypadek, w którym ciężko ranne zostały bliźnięta

29-letni mieszkaniec Szczytna usłyszał zarzut spowodowania wypadku, w którym ciężko ranne zostały 1,5-roczne bliźnięta. Prokurator złożył do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla kierowcy.

Prokuratura wszczęła dziś śledztwo w sprawie spowodowania wypadku samochodowego z ciężkimi skutkami – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Prokurator przedstawił 29-letniemu Adamowi D. zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierował on samochodem rozwijając nadmierną prędkość około 90 kilometrów na godzinę, wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, stracił panowanie nad pojazdem a następnie wjechał na chodnik i uderzył w wózek, w którym znajdowało się dwoje dzieci. Dzieci doznały ciężkich obrażeń ciała

Prokurator Stodolny dodał, że podejrzany przyznał się do zarzuconych czynów; złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z poczynionych ustaleń wynika, że kierowca był trzeźwy, ale pobrano mu krew na zawartość alkoholu i narkotyków. W poniedziałek prokurator złożył wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Do wypadku doszło w sobotę, gdy 29-letni mieszkaniec Szczytna jadąc od ulicy Wileńskiej w stronę ulicy Staszica, uderzył w stojąca na chodniku z wózkiem babcię z dwójką dzieci. Ford mustang po potrąceniu wózka uderzył w sąsiednią posesję, staranował metalowy płot i zatrzymał się dopiero na budynku.

Dzieci w ciężkim stanie – jedno karetką, drugie śmigłowcem – zostały przetransportowane do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Do szpitala trafiła także ich babcia.

Fot. policja

Autor: PAP/A.Libudzka/J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w film, akta, dzieci, prokurator, babcia, areszt, szczytno, potrącenie, wniosek, folm, video, 29-latek, uwaga, pilne, wideo
Zaatakował pięć przypadkowych osób w ciągu kilkudziesięciu minut. 25-latek ze Szczytna trafił do aresztu

Policjanci ze Szczytna zatrzymali agresora, który w ciągu godziny zaatakował pięć przypadkowych osób. Najpierw kobietę na jednej z klatek schodowych, potem młodą kobietę i jej ojca,...

Zamknij
RadioOlsztynTV