Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest prawomocny wyrok dla zabójcy matki

Fot. Sąd Apelacyjny w Białymstoku

15 lat więzienia dla mieszkańca Giżycka za zabójstwo matki oraz fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku jest prawomocny.

Do zabójstwa doszło w sierpniu 2021 roku. Matka i syn byli sami w domu, oboje byli pod wpływem alkoholu. Oskarżony miał pobić kobietę, a potem ją udusić. Po dokonaniu zbrodni poszedł spać. Następnego dnia owinął ciało w folię, przełożył do wanny i przykrył stertą rzeczy; prokuratura postawiła mu za to zarzut znieważenia zwłok.

Dopiero po czterech dniach policja otrzymała zgłoszenie, że w mieszkaniu, może być ciało kobiety zamordowanej przez syna. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie oskarżony wyjaśniał, że nie pamięta, co się wydarzyło. Zaprzeczył też, że znęcał się fizycznie nad matką. W pierwszej instancji zapadł wyrok 15 lat więzienia. Ten wyrok zaskarżyły obie strony, a dzisiaj Sąd Apelacyjny go utrzymał. Uznał jednak, że oskarżony nie znieważył zwłok, ale popełnił wykroczenie „odstąpienia od czynności związanych z pochówkiem”.

Prokuratura chciała surowszej kary – 25 lat więzienia, obrona – uniewinnienia lub kary łagodniejszej, a sam oskarżony – uchylenia wyroku i procesu od początku. Sad Apelacyjny wziął pod uwagę traumę związaną z tragiczną śmiercią brata oskarżonego, który został śmiertelnie pobity.

Oboje obwiniali się o tę śmierć

– mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia Bernadeta Hryniewicka.

Autor: K. Kantor / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, wyrok, Sąd Apelacyjny w Białymstoku
Mieszkańcy Giżycka będą mogli korzystać z punktu selektywnej zbiórki odpadów

W Giżycku będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami już podpisał umowę z wykonawcą. Nowoczesny punkt powstaje przy ul. Wileńskiej. Od...

Zamknij
RadioOlsztynTV