Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest podejrzany o próbę zabójstwa partnerki i jej dziecka. Przed olsztyńskim sądem odbyła się rozprawa Mariusza P.

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie
fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie odbyła się rozprawa dotycząca umorzenia postępowania wobec mężczyzny podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i jej 2-letniej córki w mieszkaniu w Biskupcu. Taki wniosek, ze względu na niepoczytalność Mariusza P., złożył prokurator.

Według ustaleń prokuratury, w styczniu 2020 roku mężczyzna zadał swojej partnerce trzy ciosy nożem w klatkę piersiową i dwa w rękę, a kiedy kobiecie udało się uciec, zaatakował śpiące w łóżku dziecko. Zadał dwulatce kilka ciosów w klatkę piersiową, plecy, brzuch i rękę. Matka i córka przeżyły dzięki pomocy medycznej. W grudniu zeszłego roku biskupiecka prokuratura wystąpiła do sądu o umorzenie postępowania z uwagi na niepoczytalność Mariusza P. w czasie zdarzenia i umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Jak podał w komunikacie rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, prokurator wskazał na opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy jednoznacznie stwierdzili, że Mariusz P. w chwili zdarzenia miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów.

Rozprawa dotycząca tego wniosku odbywa się z wyłączeniem jawności. Sędzia Dąbrowski-Żegalski podał jedynie, że Mariusz P. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Sąd dodatkowo przesłuchał m.in. biegłych psychiatrów i psychologów, biegłego lekarza medycyny sądowej i czterech świadków.

Rozprawa została przerwana do 12 marca. Wtedy przesłuchani zostaną pozostali świadkowie. Mariusz P. jest tymczasowo aresztowany.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w postępowanie, rozprawa, sąd okręgowy, umorzenie
Sąd warunkowo umorzył postępowanie w sprawie policjantki z Mrągowa

Sąd Rejonowy w Piszu warunkowo umorzył postępowanie karne przeciwko policjantce z Mrągowa oskarżonej o poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Sąd zajął się sprawą w związku z postanowieniem...

Zamknij
RadioOlsztynTV