Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Bardzo ślisko na drogach regionu. Jest ostrzeżenie dla 8 powiatów

Przez Warmię i Mazury przechodzą lokalnie intensywne opady śniegu. W wielu miejscach pada mżawka. Drogi są bardzo śliskie.

Błoto pośniegowe występuje na zachodzie województwa, między innymi na drodze krajowej numer 7 Ostróda – Elbląg. Na drogach krajowych obecnie pracują 43 jednostki sprzętu odśnieżnego i przeciwgołoledziowego.

– mówił Krzysztof Sadzewicz z Punktu Informacji Drogowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

– Drogi wojewódzkie są przejezdne, ale trzeba na nich uważać – ostrzegał Grzegorz Kwieciński z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

W cały regionie Nidzicy i w połowie regionu Elbląga pracują 23 jednostki. Leży błoto pośniegowe i generalnie na drogach wojewódzkich są warunki zimowe. Jest błoto pośniegowe i lokalna śliskość. Nie zapominajmy, że na drogach wojewódzkich obowiązuje inny standard niż na drogach krajowych. Posypujemy tylko miejsca niebezpieczne.

00:00 / 00:00

Bardzo ślisko jest na drogach lokalnych i osiedlowych uliczkach. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność.

Jak przekazała Magdalena Pękala z białostockiego biura prognoz, padający śnieg powoduje ograniczenie widzialności na drogach do 500 metrów.

Sypać mocniej będzie jeszcze przez kilka godzin. Może dosypać jeszcze około 3-4 centymetrów śniegu. W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich bez opadów. W nocy będzie padać coraz mniej.

00:00 / 00:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu dla powiatów: działdowskiego, iławskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego,
szczycieńskiego i Olsztyna.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śnieg, ślisko, mżawka
W nocy marznące opady i ślisko. IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników w województwie warmińsko-mazurskim. Alert obowiązuje do piątkowego poranka. W nocy temperatura na...

Zamknij
RadioOlsztynTV