Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest nadzieja dla polskich kin? „Pętla” Vegi ze świetnym otwarciem

Pętla” – najnowszy film Patryka Vegi – w weekend premierowy przyciągnęła przed ekrany kin 178 360 tysięcy widzów. Oznacza to, że nowa produkcja reżysera zaliczyła wyższy wynik niż jego poprzedni tytuł, wchodzący do kin przed rozpoczęciem pandemii.

Taki rezultat w pierwszy weekend na ekranach wskazuje na to, że publiczność bardzo potrzebuje kina i z wytęsknieniem oczekuje wielkich widowisk filmowych. Potwierdza to również fakt, że część seansów została całkowicie wyprzedana.

Jestem bardzo szczęśliwy, że widzowie tak licznie odwiedzili nasze kina w miniony weekend. Jeszcze kilka tygodni temu trudno było sobie wyobrazić moment, kiedy zarejestrujemy pierwsze wyprzedane seanse – a to się właśnie stało dzięki „Pętli” Patryka Vegi! Jestem absolutnie przekonany, że to jest bardzo dobry znak na pełną odbudowę frekwencji w kinach – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios

Patryk Vega w „Pętli” przekonuje, że odsłania kulisy „afery podkarpackiej” – kryminalno-seksualnego skandalu, w którym brali udział: przedstawiciele służb specjalnych, celebryci, sportowcy, biznesmeni, policjanci, duchowni i politycy z pierwszych stron gazet. W filmie przybliżającym sprawę, której ujawnione akta liczą przeszło 160 tomów, występują m.in.: doceniony przez widzów i krytyków za rolę w „Bad Boyu” – Antoni Królikowski oraz Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, bracia Marcin i Maciej Zacharzewscy, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska, Henryk Talar, Tomasz Dedek i Krystian Hołdak.

 

Ł.A/mat. prasowe/Kino Świat

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pętla, Patryk Vega
Patryk Vega tym razem uderza w polityków. Zwiastun i plakat „Polityki”

Wokół tego filmu Patryk Vega wytworzył pijarową aurę skandalu i tajemniczości.  Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy najnowsze dzieło króla box office jest reklamowane jako film,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV