Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja wojewody w sprawie S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo

Fot. GDDKiA

Wojewoda warmińsko-mazurski wydał zgodę na budowę trasy ekspresowej S16 Borki Wielkie-Mrągowo. Niebawem ruszą prace budowlane.

Nowy odcinek będzie miał około 16 km długości, w tym około 13 km w ciągu S16 i około 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Przebiegać będzie w okolicach miejscowości: Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice i Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a na odcinku obwodnicy Mrągowa jednojezdniowy, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez dwa węzły drogowe – Sorkwity i Bagienice. Przewiduje się również budowę urządzeń ochrony środowiska, w tym trzech przejść dla dużych zwierząt, budowę zabezpieczeń akustycznych oraz wykonanie nasadzeń zieleni.

Trasa S16 ma znaczenie międzynarodowe, krajowe i regionalne. Jest to główna w Warmińsko-Mazurskiem droga ze wschodu na zachód, łącząca najważniejsze ośrodki regionalne – Ełk, Mrągowo, Olsztyn, Iławę i Ostródę. W przyszłości S16, wraz z układem dróg S5, S7, S10, S51 i S61, stworzy w północnej Polsce nowy korytarz transportowy na linii wschód-zachód.
Budowa nowej drogi skróci czas przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo. Dzięki budowie obwodnicy z Mrągowa zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy.

Odcinek Borki Wielkie-Mrągowo ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, prace budowlane, decyzja, S16
Długo wyczekiwane remonty dróg dojdą do skutku. Podpisano umowy

Długo oczekiwany remont drogi w gminie Budry czy budowa drogi na osiedlu Olecko-Kolonia – te inwestycje wkrótce będą realizowane dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg. Wojewoda warmińsko-mazurski...

Zamknij
RadioOlsztynTV