Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja prokuratury w sprawie studentki, która publicznie znieważyła Ukrainkę

Fot. Fotolia.com

Prokurator Rejonowy w Olsztynie skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania wobec studentki, która jest podejrzana o publiczne znieważenie Ukrainki.

Na początku listopada ubiegłego roku Aleksandra M. zamieściła w internecie film, w którym relacjonuje warunki podróży pociągiem. Wyzywa w nim wulgarnie współpasażerkę pochodzenia ukraińskiego i innych Ukraińców. Czyn taki jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny tłumacząc decyzję podkreślił, że podejrzana nie była uprzednio karana za przestępstwo umyślne, jak też jest uzasadnienie, że kobieta więcej takiego czynu nie popełni.

Prokurator złożył jednocześnie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na 2 lata. Kobieta musiałaby także zapłacić 2 tysiące złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.

Władze UWM w Olsztynie zawiesiły Aleksandrę M. w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Studentka zamieściła przeprosiny w internecie tłumacząc, że jej wiadomość była skierowana do znajomych i była nieprzemyślanym żartem.

 

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, pociąg, podróż, Ukrainka, znieważenie, umorzenie
Nauka poprzez zabawę. Kolejarze ruszyli z kolejną odsłoną akcji „Bezpieczny przejazd”

Najlepiej uczyć się przez zabawę, a zwłaszcza w czasie wakacji - z takiego założenia wyszli kolejarze, którzy ruszyli z kolejną odsłoną akcji "Bezpieczny przejazd". Tym razem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV